"Sağlık Bakanı dertlendikçe dertlendim" dedi, Koca için el yazması Kur'an yazdı

"Sağlık Bakanı dertlendikçe dertlendim" dedi, Koca için el yazması Kur'an yazdı

Kocaeli'nde yaşayan kimya emeklisi Lokman Arslan, yazdığı yedinci el yazması Kur'an-ı Kerim'i Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ve sağlık çalışanları için yazdığını ifade etti. "Bakanımız dertleniyor, o dertlendikçe biz de dertlendik” dedi.

Kocaeli’de yaşayan kimya emeklisi Lokman Arslan, ibadethaneye çevirdiği evinin bodrumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca için 6 ayda el yazması Kur'an-ı Kerim yazdı.

Arslan, toplam 8 adet Kuran’ı Kerim yazan Arslan 6 ayda tamamladığı yedinci Kur'an-ı Kerim’i pandemi döneminde fedakarca çalışan sağlık çalışanları ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sekizincisini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etmek için hazırladığını aktardı. Arslan, söz konusu Kur'an-ı Kerim’i ciltleyip, ulaştırması için Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e teslim etti. Bakan Koca’nın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da el yazmasıyla hazırladığı sekizinci Kur'an-ı Kerim’in ciltlendikten sonra teslimini yapacak.

"Sağlık Bakanımız üzülüyor, dertleniyor, o dertlendikçe biz de dertlendik"

Çevresindekilerin Sağlık Bakanlığına Kur'an yazmasını sorması üzerine "Sağlık Bakanımız dertleniyor, üzülüyor. Her akşam televizyona çıkıyor, ‘şu kadar hasta var’, ‘şu kadar hasta öldü’ diye açıklama yapıyor. Biz de üzülüyoruz tabi. Kendisi de dertlendi. O dertlendikçe bizde dertlendik. Bir de evde kalınca Sağlık Bakanlığı ve sağlık teşkilatına Kur'an-ı Kerim yazmaya karar verdim. Hakikaten görünmeyen düşmanla büyük cihat ettiler. Kur’an-ı Kerim’in sevabını da koronavirüsten ölenlere hediye ediyorum. Onun da duasını ettik" ifadelerini kullanarak el yazması Kur'an yazma kararı verdiğini söyledi. 

Erdoğan için de yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de Kur’an-ı Kerim yazdığını kaydeden Arslan, "O ara herkes, ‘Sağlık Bakanı’na yazdın. Bunu reis duyar. Sen bir de reis için yaz’ dedi. Kağıt verdiler. 2-3 ay içerisinde reis için de yazdım. O da bitti, şu an ciltleniyor. İnşallah o da bitince teslim ederler" ifadelerini kullandı.

Türkiye