Putin'den 'saray' iddialarına yanıt: Basit bir montaj

Putin'den 'saray' iddialarına yanıt: Basit bir montaj

Rusya Devlet Başkanı Putin, muhalif lider Navalnıy'ın ortaya attığı 'saray' iddiasına cevap verdi. Putin "Fotoğrafta, hiçbir zaman bulunmadığım bir havuzda görülüyorum. Bunun hangi havuz olduğunu bilmiyorum. Dolayısıyla bu basit bir derleme, montaj" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, muhalif lider Aleksey Navalnıy'ın 'saray' iddiasına cevap verdi. 

Sputnik'in haberine göre, Putin, Rusya Öğrenciler Günü vesilesiyle Tver Bölgesi'nde üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Görüşme sırasında öğrencilerden biri, Navalnıy'ın Putin'e ait olduğu iddia ettiği Gelencik'teki sarayla ilgili soruşturması hakkında Rus liderin ne düşündüğünü sordu.

"Fotoğrafta, hiçbir zaman bulunmadığım bir havuzda görülüyorum"

Putin'in öğrenciye şöyle cevap verdi: 

"Kelebek stili yüzdüğüm sırada çekilen bir fotoğraf koymuşlar. Bazen böyle yüzmeyi seviyorum. Fotoğrafta, hiçbir zaman bulunmadığım bir havuzda görülüyorum. Bunun hangi havuz olduğunu bilmiyorum ancak bu şekilde yüzdüm. Ne zaman ve nerede? 2016 yılında Yenisey'de. Dolayısıyla bu basit bir derleme, montaj. Ülkemizdeki ünlü kişiliklerden birinin dediği gibi 'Sıkıcı, kızlar. Bari başka şeyler de uydursaydınız'" ifadelerini kullandı. 

Navalnıy'ın tutuklanmasına atıfta bulundu 

Putin, bu iddianın 10 yılı aşkın bir süredir ortada dolaştığını kaydetti ve Navalnıy'ın Rusya'ya döndükten sonra tutuklanmasına atıfta bulunarak, muhalefetin uygun bir fırsat bulduğunda bu materyallerle vatandaşların beyinlerini yıkamaya karar verdiğini vurguladı.

Boş zamanı olmadığını için videoyu izlemediğini ve yardımcılarının bazı bölümleri kendisine aktardığını anlatan Putin, videoda kendisine ait olduğu belirtilen mülklerin hiçbirinin hiçbir zaman kendisine veya akrabalarına ait olmadığı kaydetti.