Polis saldırısına uğradığı iddia edilen Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti

Polis saldırısına uğradığı iddia edilen Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti

İzmir’in Konak ilçesi Kadifekale semtinde 13 Kasım'da GBT sorgusu sırasında kalp krizi geçiren Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti.

İddiaya göre İzmir'de 25 yaşındaki Mehmet Şerif Coşkun 13 Kasım'da polis tarafından darp edilmiş sonrasında da kalp krizi geçirmişti. Bozyaka Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Coşkun, yaşamını yitirdi. 

Artı Gerçek'in haberine göre olaya Mahsun Öztekin tanık oldu. Mehmet Şerif Coşkun'un 6 polis tarafından darp edildiğini iddia eden Öztekin şu ifadeleri kullandı "Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale'de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal işletiyor. Cuma günü dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söyledi. Şerif de 'Arabayı park edeyim, yaparsınız' dedi. 6 yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde Şerif'i araçtan indirip dövmeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim.”

Cenaze Mardin'e götürüldü

Halk TV'ye konuşan HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay ise geçtiğimiz günlerde Meclis'te basın toplantısı ile olayı duyurduğunu söyleyerek, Coşkun'un, polislerin saldırısı sonrası kalp krizi geçirdiğini, hastaneye de geç götürüldüğünü ifade etti. Baba Faysal Coşkun ise hukuki süreç başlatacaklarını, dosyada kısıtlama kararı olduğunu söyledi. Baba Coşkun, cenazenin bugün Mardin'de defnedileceğini kaydetti.

 

Gündem