Muhalefet saldırıyı kınadı, iktidar suskun!

Muhalefet saldırıyı kınadı, iktidar suskun!

Gelecek Partisi yöneticisi Selçuk Özdağ'a evinin önünde sopalı ve silahlı bir saldırı düzenlenmesinin ardından siyasi parti liderlerinden tepki geldi Liderler çirkin saldırıyı kınarken, iktidar partisinden bir açıklama gelmedi.

Siyasi parti liderlerinden Geecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapıla saldırıya tepki geldi. 

Kılıçdaroğlu geçmiş olsun dileklerini iletti 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ı telefonla aradı. Yaşanan saldırıya ilişkin bilgi alan CHP lideri Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Babacan: Siyaseti hedef alan saldırıyı kınıyorum

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise "Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyaseti hedef alan bu saldırının failleri bir an önce yakalanmalı, olay yargı tarafından tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır.

Sağlam: Saldırganlar bir an önce yakalanıp cezalandırılmalı

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ'a yapılan çirkin saldırıyı kınadığını belirterek, "Kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırı ivedilikle aydınlatılmalı ve saldırganlar bir an önce yakalanıp cezalandırılmalıdır." dedi. 

Karamollaoğlu: "Saldırıyı esefle kınıyorum"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Evinin önünde menfur bir saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, toplumsal barışa yönelik olarak gördüğüm bu saldırıyı esefle kınıyorum." ifadelerini kullandı. 

HDP'li Tuncer Bakırhan: İktidar bloğu bu saldırının müsebbibidir

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, "Bu saldırıyı muhalefete ve demokratik siyasete, iktidara karşı ortaya çıkan alternatif arayışlara yönelik bir saldırı olarak nitelendiriyoruz. Söz konusu saldırının tam da siyaseti ve siyasetçileri hedef gösteren yaklaşımların rutin hale geldiği ve sorumluların aklandığı bir dönemde gerçekleştirilmesi tesadüf değildir. Nefret söylemini kullanan, toplumu kutuplaştırıp gerginlik yaratan iktidar bloğu bu saldırının müsebbibidir. Birimize değil hepimize karşı gelişen bu tür saldırıları durdurmanın yolu da ortak hareket etmektir. Siyaseti zehirleyen, ülkeye siyasetsizliği dayatan ve insanların kendisini ifade etmesinin önünü kapatan koşullara bir an evvel son verilmelidir. Bu saldırının faillerinin ortaya çıkarılmaması, iktidarın bu konudaki sorumluluğunu ağırlaştıracaktır." dedi. 

Akşener: Bakan Soylu'yu göreve davet ediyorum

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Süleyman Soylu'yu göreve çağırdı. Akşener, "Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’yu derhal görevini yerine getirmeye davet ediyorum. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu görevini yerine getirmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.