Halk TV Canlı Yayın
Fatih Ertürk

Fatih Ertürk

Tarih 24 Haziran 2008. Fetullah Gülen; "Laik devlet yapısını değiştirmek ve yerine dini kurallara  dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasa dışı örgüt kurup bu amaç doğrultusunda faaliyette bulunmak " suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etmesinin hemen ardından AKP 26. dönem Burdur milletvekili ve Meclis Fetö Darbesini araştırma komisyonu başkanı Avukat Reşat Petek ZAMAN gazetesine açıklama yapıyor; "Fetullah Gülen hakkındaki yargı yolu kesin olarak kapandı. Usul hukuku anlamında artık yargılama bitmiş oldu. Aynı eylemlerden dolayı tekrar dava açılamaz".

Tarih 12 Haziran 2009 Fetullah Gülen hareketine yakın kurumlara avukatlık da yapan Reşat Petek TARAF gazetesinin ağzından salyalar akarak yazdığı; "AKP ve Fetullah Gülen'i bitirme Planı" manşetinin hemen sonrası tekrar ZAMAN gazetesine konuşuyor;

"Bazı medya organlarında bir süreden beri 'F' tipi tabirini görüyorduk. Dillerindeki baklanın planlı bir şekilde piyasaya sürüldüğü şimdi anlaşılıyor. Millet olarak çok uyanık olmak zorundayız" (SİCİL-Fatih Ertürk-Belgelerle bir ortaklığın Sicili-VAGFO yayınları/2018)

Yıl 2011. Reşat Petek TV 8'de konuşuyor;

"Hakkında açılan tüm davalardan Sayın Fetullah Gülen Hocaefendi'nin beraat etmesine ve bu beraat kararının kesinleşmesine rağmen Egrenekon yapılanmasının panlamentodaki uzantıları tarafından 'çete' diye hakkında meclis kürsüsünde konuşma yapanlar oldu".

Tarih 2 Aralık 2013. FETÖ ile AKP kadrolarının araları açık. Yine Reşat Petek STAR gazetesine konuşuyor;

"Fetullah Gülen Hocaefendi ve Ak Partiyi beraber hedef alan yapıların Ak Partinin bu süreçten güçlenerek çıktığını görünce bu kez Cemaat ile Ak Partiyi birbirine düşürmeye çalışıyorlar".

Tarih 15 Temmuz 2016. FETÖ'cü çete darbe girişimi planlıyor. Darbe girişiminde 248 kişi şehit oldu, 2196 vatandaş ise yaralandı. AKP kıyamet kopardı. 20 Temmuz 2016'da mecliste FETÖ darbesini araştıracak bir komisyon kurulması karara bağlandı. Ancak AKP 4 Ekim 2016'ya kadar komisyona üye vermedi. Peki insanlarımızın yok yere canını yitiridği Türk Silahıl Kuvvetlerin Ergenekon'dan beter bir biçimde bir kez daha parçalanıp bölündüğü darbe girişimini araştıracak komisyonun başkanlığına kim getirildi derseniz;

 "AKP Burdur milletvekili Reşat Petek".

27 Mayıs 2017 tarihinde Reşat Petek komisyon çalışmasının bittiğini açıkladı. Ortaya 657 sayfalık bir rapor taslağı çıktı. AKP'li ve MİT orjinli komisyon uzmanlarının keserek, biçerek özenle bezenle hazırladığı raporun sonucu şuydu; "Siyasal İslam iyi, halifelik iyi ancak FETÖ kötü".

Peki süresi dolmasına rağmen, muhalefetin oturup 600 safayı bulan muhalefet şerhine rağmen rapora ne oldu derseniz...

Bugün günlerden 13 Aralık 2018. Hala FETÖ komisyon raporu yayınlanmadı. Araştırma komisyonunun bulduğu sonuçlar konusunda hiç kimse bilgi sahibi olamadı.

Bir tek gazeteci çıkıp komisyona gelen tutanakları tek tek inceleyip "SİCİL- "Belgelerle bir ortaklığın Sicili-VAGFO yayınları-Ocak 2018" adlı kitabı yazdı. Komisyona ulaşan bilgi ve belgeleri tek tek gözden geçirip bu kitabı hazırlayan yazarın adı Fatih Ertürk'tü.

Peki bu kitabın yazılmasını destekleyip kendi kurduğu yayınevinde bu kitabın basılmasını sağlayan kimdi; "Eren Erdem". yani; FETÖ terör örgütüne üye olmayıp da bu terör örgütüne yardım ettiği iddia edilen" ve tutuklu olarak cezaevinde bulunan partisinin sahip çıkmayıp başından savdığı CHP İstanbul eski milletvekili .

Devam edelim; peki FETÖ komisyonu başkan vekili kimdi derseniz o da AKP Manisa milletvekili Selçuk Özdağ. Kimdir Selçuk Özdağ; 10 Ocak 2017 Çalışan Gazeteciler Bayramında Manisa'da anltıyor;

"Amerika'ya gititğimde Fetullah Gülen'le görüştüm. Gülen'i ilk olarak Manisa Ulu Cami'de tanıdım. Camiideki vaazından etkilenip tanıştım. Pensilvanya'ya gititğimde hatta hocaya 'Arıza bir tip var senle görüşecek' demişler görüştüm. 'Hocam Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyor musunuz sizin dönmenizi bekliyorlar' dedim. Bana 'Ben gelirsem sizin üzerinizdeki düşmanlıkları köpürtürüm' dedi. ben de; 'Niye köpürsün hocam beraber göğüsleriz' dedim"(SİCİL-Fatih Ertürk-Belgelerle bir ortaklığın Sicili-VAGFO yayınları/2018).

Peki FETÖ komisyonun AKP'li bir diğer komisyon üyesi kimdi; 26. dönem İzmir milletvekili Hüseyin Kocabıyık. Peki kimdi Kocabıyık; şöyle bahsediyor Fetullah Gülen gibi eli kanlı bir gericiden;

"Büyük Türk'ün başardıklarını göz ardı etmeyelim. Fetullah Gülen Hocaefendi belki de son 1000 yılın en büyük Türk büyüklerinden biridir. bu büyük insanı kendi ülkesinden çekip gitmeye zorladık. 70 milyonun utanç duyacağı bir durumdur bu. Şekspir nasıl nasıl ki İngilizce yazmış, İngiliz gibi düşünmüş ama bütün insanlığın ortak duygularına hitap etmişse Gülen hocaefendi'de Müslüman Türk gibi yazan, konuşan ve Müslüman bir Türk gibi düşünen biri olarak insanlığın acılarına hitap ediyor"(SİCİL-Fatih Ertürk-Belgelerle bir ortaklığın Sicili-VAGFO yayınları/2018).

Neymiş SÖZCÜ gazetesinin sahibi Burak Akbay FETÖ'cü imiş. Neymiş; bu ülkenin yüz akı, yazdığı her köşe yazısının altına imzamı atacağım Necati Doğru FETÖ'cü imiş. Neymiş yaşamını bu ülkenin aydınlık geleecğine adayan Atatürkçü Cumhuriyetçi yazar Emin Çölaşan FETÖ'cü imiş. Neymiş; gazetesini FETÖ'nün saldırılarına karşı adeta bir kalkan yapan, yazarlarının ve muhabirlerinin arkasında dimdik duran SÖZCÜ gazetesinin genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz FETÖ'cü imiş.

İnsan gerçekten biraz utanır ya...Sadece hukuk adına değil insanlık adına....!!!!

"Heee...!...he...!"...Eren Erdem FETÖ'cü, Emin Çölaşan FETÖ'cü, Necati Doğru FETÖ'cü, Burak Akay ve Metin Yılmaz FETÖ'cü; Reşat Petek ve Hüseyin Kocabıyık "Akkkkkk   Partiiillliiii....!" öyle mi. Yani siz sütten çıkmış ak kaşıksınız öyle mi...!

Gel de Ziya Paşa'nın terkib-i bendini söyleme şimdi;

"Her şahsı harîm-i Hakk’a mahrem mi sanırsın?

"Her tâc giyen çulsuzu Edhem mi sanırsın?

Dehri arasan binde bir âdem bulamazsın,

Âdem görünen harları âdem mi sanırsın?

Çok mukbili gördüm ki güler, içi kan ağlar,

Handân görünen herkesi hurrem mi sanırsın?

Kibre ne sebeb? Yoksa vezîrim diye gerçek,

Sen kendini düstûr-ı mükerrem mi sanırsın?

Ey müftehir-i devlet-i yek-rûze-i dünyâ,

Dünyâ sana mahsûs u müsellem mi sanırsın?

Hâlî ne zaman kaldı cihân ehl-i tama’dan,

Sen zâtını bu âleme elzem mi sanırsın?

En ummadığın keşf eder esrâr-ı derûnun,

Sen herkesi kör, âlemi sersem mi sanırsın?"

Ziya Paşa

(  1825 - 1880   )

Bu yazı toplam 886 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları »