Maden şirketi köylüleri tehdit etti: 200 tane asker yığarım buraya - VİDEO

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde demir madeni arama çalışmaları yürütmek isteyen ve köylülerin direnişiyle karşılaşan Fimar Madencilik isimli şirket, köylüleri "200 tane asker yığarım buraya" diyerek tehdit etti. Daha sonra asker köye geldi...

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Ağıl Köyü’nün Kızıltepe mevkiinde Fimar Madencilik isimli bir şirket demir madeni arama faaliyetleri başlattı. İlçedeki birçok köy derneği ve muhtar olayı yargıya taşıdı ancak maden şirketi faaliyetlerini sürdürdü.

Kemaliye halkının direnişini kırmak isteyen Fimar Madencilik şirketi, köylüleri “Buraya 200 tane asker yığarım” sözleriyle tehdit etti.

Olayı Kemaliye Dayanışması isimli bir Twitter hesabından paylaşan halk, “200 asker yığarım diye köylüyü tehdit eden madenci bu cesareti nereden alıyor? Ülkenin askerini artık kendi halkına tehdit unsuru olarak kullanan bu maden şirketine kim dur diyecek” sözleriyle isyan etti.

Daha sonra attıkları bir başka tweette ise “Ve askeri yığar… Asker an itibariyle Ağıl Köyünde. Madenciler çalışmalara başladı” ifadeleri kullanıldı.

ekran-resmi-2020-09-10-15-34-53.png

Olaya sosyal medyada tepki büyüyor.