Koronavirüs nedeniyle ölen Nuri Genç'in cenazesinde izdiham

Koronavirüs nedeniyle ölen Nuri Genç'in cenazesinde izdiham

Karadeniz'de tanınan din eğitimi görevlisi Nuri Genç koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Genç'in cenazesinde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Valiler, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce kişi tedbirsiz cenazeye akın etti.

Karadeniz Bölgesi'nde Nuri Genç isimli emekli din görevlisi, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Genç'in cenazesinde koronavirüs tedbirleri hiçe sayıldı. Valiler, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaş kurallara uymadan törene akın etti.

Koronavirüs virüsü nedeniyle bir süre önce Ordu'dan Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edilen Nuri Genç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç'in de babası olan 91 yaşındaki Genç’in ölümü üzerine AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AKP Milletvekili Ergün Taşçı, Şenel Yediyıldız, DP Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve bölgedeki çok sayıda belediye başkanı taziye mesajı yayınladı.

Tedbirler hiçe sayıldı

Sözcü’nün haberine göre, Nuri Genç için Bulancak ilçesindeki Sarayburnu Camisi’nde cenaze namazı kılındı. Fiziksel mesafe kuralının unutulduğunu cenaze töreninin ardından Genç’in naaşı Piraziz ilçesine bağlı Tepeköy köyünde toprağa verildi.

87aac5d7-ab21-44b8-9087-7d319a6873fe.jpeg

Cenaze namazına AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da katıldı.

hoca-cenazesinde-koronavirus-tedbirleri-hice-sayildi-izdiham-yasandi-833566-1.

30 kişi ile sınırlı

İçişleri Bakanlığının 1 Aralık 2020’de yayınladığı genelge ile, cenaze namazları, defnedilecek kişinin yakınları dahil en fazla 30 kişi ile sınırlandırılmıştı. Bu sınırlamanın kaldırıldığına ilişkin İçişleri Bakanlığı’ndan herhangi bir açıklama yapılmadı.