Kılıçdaroğlu ve sağlıkçılardan işaret diliyle şarkı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve sağlık çalışanları ile birlikte Ayten Alpman’ın “Memleketim” şarkısını işaret diliyle seslendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve sağlık çalışanları ile birlikte Ayten Alpman’ın “Memleketim” şarkısını işaret diliyle seslendirdi.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak için böyle bir çalışmaya imza attıklarını ifade etti.

“Hayatta hepimiz pek çok zorlukla karşılaşıyoruz. Beraberce ve dayanışma içinde olursak üstesinden geleceğimize inanıyorum. Son dönemde ağır bir pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi en önde göğüsleyen sağlık emekçilerimizin işitme engelli vatandaşlarımıza destek olmak için attığı bu güzel adıma ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Sadece 3 Aralık’ta değil, her gün engelli dostlarımızın yanında olmalı, dayanışma ve empati ile engelleri beraberce aşmalıyız. Bu noktada, hazırladığımız farkındalık kampanyasına katılan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim."

 

Gündem