Kanser hastası kadına belediyeden cevap: Önce AKP üyesi ol!

Güliz Meyveci 2019 yılında kanser olduğunu öğrendi. Hayatı altüst oldu. İşsiz kaldı, aç yattı. Son umut yardım için kapısını çaldığı AKP'li Eyüpsultan Belediyesi'nden de "AKP'li ol, yardım ederiz" yanıtını aldı.

Kanser olması ile birlikte yoksullukla da mücadele vermek zorunda kalan 48 yaşındaki Güliz Meyveci, kirasını faturalarını ödeyemez hale geldi. Kiralar birikince de ev sahibi ile arası bozuldu. Şimdi mahkemelik. Meyveci, biriken kiralarını ödemek içi banka kredisi çekti ama bu kez de telefonu susmaz oldu.

Haber Gül Gündüz  Kameraman Boğaçhan Özer 

YARDIM İÇİN ÇALMADIĞI KAPI KALMADI...

"Çok aç yattım, midemin guruldadığını bilirim" diyen Meyveci, en sonunda sosyal medyadan yardım çağrısı yaptı, baktı olmuyor Eyüpsultan Belediyesi'nin kapısını çaldı. Ancak belediye yapacağı yardım karşılığında parti üyeliği istedi. Meyveci "Belediye bana partiye üye olun, o zaman yanınızda oluruz yanıtını verdiler" dedi. 

Babasından 1050 lira maaş aldığını söyleyen Meyveci, "Çok çaresiz kaldım, kimsem de yok. İş bulsam çalışırım" diyor. Güliz Meyveci'ye umut olan tek şey ise kemoterapi sırasında dökülen saçlarının yeniden uzaması oldu.