İntihar ettiği iddia edilen Firuze Ercan'ı evli olduğu erkeğin balkondan attığı ortaya çıktı

İntihar ettiği iddia edilen Firuze Ercan'ı evli olduğu erkeğin balkondan attığı ortaya çıktı

Malatya'da 20 Eylül'de balkondan atlayarak intihar ettiği söylenen Firuze Ercan'ın evli olduğu erkek tarafından balkondan atıldığı ortaya çıktı. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra konuşan Ercan, "İntihar etmedim, beni eşim attı" dedi.

İntihar ettiği iddia edilen Firuze Ercan, yoğun bakımdan çıktıktan sonra gerçek anlaşılmış oldu. Ercan, "Ben intihar etmedim, eşim beni attı" dedi. Hastanede polise ifade veren Firuze Ercan, evlerinin tadilatta olması nedeniyle bir süredir bir arkadaşlarının evinde kaldıklarını ve bu nedenle annesine gitmek istediğini söylemesi üzerine 2 yıllık eşi ile tartıştıklarını ve eşinin kendisini darp ederek kolundan tutup balkona savurduğunu ifade etti.

"Olay intihar olarak kapanacaktı"

Evli olduğu erkekten şikayetçi olduğunu ve boşanma davası açtığını söyleyen Firuze Ercan "Olay intihar olarak kapatılacaktı" dedi. Bacağında 3 santimetrelik kısalma olan Ercan'ın sol bacağı ile yüzümün sol kısmına protez takıldı. Ercan'a mahkeme tarafından koruma kararı verildi. Avukatı ise olayın basit yaralama olmadığını söyleyerek cinayete teşebbüs olması nedeniyle davanın ağır ceza mahkemesinde açılmasını talep etti.

Ne olmuştu?

İntihar ettiği öne sürülen Firuze Ercan, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 20 Eylül günü apartmanın 4’üncü katından düşerek ağır yaralanmıştı.  Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırılan Ercan yoğun bakıma alınmıştı. Ercan’ın eşi G.E polise verdiği ifadede eşinin intihar ettiğini iddia etmişti.

 Olayın yaşandığı 4. kattaki balkondan yere düştüğünü ve sonrasını hatırlamadığını söyleyen genç kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan koca G.E. hakkında Malatya 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Basit yaralama' suçundan dava açıldı. Hakim karşısına çıkan koca G.E., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Gündem