İbrahim Yıldız: Bu düzeyde bir takım bu tür golleri yememeli

İbrahim Yıldız: Bu düzeyde bir takım bu tür golleri yememeli

Spor yazarı İbrahim Yıldız, "Kaybedilen 5 puanı çok arayacaklar" başlıklı yazısında Galatasaray - Sivasspor maçını değerlendirdi. Yıldız, "Bu düzeyde bir takımın bu tür golleri yememesi düşünülür" dedi.

İbrahim Yıldız, Habertürk'te yer alan "Kaybedilen 5 puanı çok arayacaklar" başlıklı yazısında Galatasaray'ın Sivasspor ile berabere kalmış olmasını Galatasaray adına kayıp olarak değerlendirdi. Yıldız, sahanın kötülüğüne işaret etti. 

Yıldız yazısında "Beşiktaş’ın kazanarak puanını 60’a çıkardığı bir hafta da kazanmak bir zorunluluktu. Ne var ki bu gerçekleşmedi. Oyunun ilk yarısı Galatasaray’ın iyi oynadığı hatta çok iyi oynadığını söyleyebiliriz. Ancak bu yarı yenilen iki golü de unutmayalım. Fatih Terim son yenilgi sonrası takımda değişiklikler yapmıştı. 6 oyuncu bu maçta yoktu. Mustafa’nın cezalı oluşu ise en önemli eksik olarak gözüktü. Nedenine gelince, Mustafa’nın farklı özellikleri olduğu bir gerçek. En azından her fırsatta toplara çok iyi vuruyor. Hava toplarında ise üstünlüğü söz konusu" ifadelerini kullandı.

İbrahim Yıldız'ın yazısının tamamıne bu linkten ulaşabilirsiniz.