Züğürt Ağa'daki Hırsızlık Olayı Genç Kızın Başına Geldi

Yozgat’ta yaşanan hırsızlık olayı, Züğürt Ağa filminde bir cami şadırvanında yaşanan hırsızlığı akıllara getirdi. Babasının maaşını çeken genç kız abdest alırken, askıya astığı çantasından 850 TL parası çalındı.Şener...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Züğürt Ağa'daki Hırsızlık Olayı Genç Kızın Başına Geldi

Yozgat’ta yaşanan hırsızlık olayı, Züğürt Ağa filminde bir cami şadırvanında yaşanan hırsızlığı akıllara getirdi. Babasının maaşını çeken genç kız abdest alırken, askıya astığı çantasından 850 TL parası çalındı.

Şener Şen’in Züğürt Ağa filmindeki hırsızlık olayı Yozgat’ta genç bir kızın başına geldi. Abdest almak için çantasını askıya asan geç kızın yanına gelen 42 yaşındaki kadın çanta içerisinde bulunan cüzdandan 850 TL parayı alıp hızlıca oradan uzaklaştı. Güvenlik kamerasını inceleyen polis hırsız kadını yakalayıp çalınan parayı sahibine teslim etti.

Olay, Yozgat Şehirlerarası otobüs terminali yanında bulunan bayanlar lavabosunda meydana geldi. Lavaboda abdest almak için çantasını asan E.A. (23), abdestini alıp namaz kıldıktan sonra çantasındaki suyu alırken, 850 TL parasının çalındığını fark etti. E.A.’nın durumu emniyete bildirmesinin ardından harekete geçen Asayiş Şube Ekipleri güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Görüntülerde aynı saatlerde çocuğuyla birlikte dilencilik yapan bir kadının abdesthaneye girip ve hızlı bir şekilde çıktığını fark etti. Yapılan araştırmada görüntüdeki kadının A.B. (42) isimli kadın olduğu ve Sorgun ilçesine gittiği tespit edilince, polis ekipleri A.B.’yi Sorgun ilçesinde çaldığı 850 TL para ile yakaladı. Çalınan para, E.A’ya teslim edilirken, E.A., yanında bulunan çocuğuna acıdığı A.B.’den şikayetçi olmadı.

Parası çalınan E.A., bankadan babasının maaşını çektiğini belirterek, “Çantam kabanımla birlikte asılıydı. Kadın o ara cüzdanın içinden parayı alıp çıkmış. Namaz kıldıktan sonra çantamı su içmek için açtığımda fark ettim paranın olmadığını. 850 lira şuan param elimde, Allah devletimize zeval vermesin polisimizden Allah razı olsun. Çok şükür bulundu param eskisine göre çok daha dikkatli olacağım” diye konuştu.