Zirvede Sevgililer Günü Kutlaması

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkanlar, Sevgililer Günü'nü sıfırın altında 10 derecede kutladı.Kemer'de tatilciler ile turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden Tahtalı Dağı,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Zirvede Sevgililer Günü Kutlaması

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ndeki 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkanlar, Sevgililer Günü'nü sıfırın altında 10 derecede kutladı.

Kemer'de tatilciler ile turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerlerden Tahtalı Dağı, 14 Şubat'ta sevgililerin akınına uğradı. Farklı bir gün yaşamak isteyen sevgililer, Olympos Teleferik ile 2365 metre yükseklikte karla kaplı zirveye çıktı. 14 Şubat'a özel kar üzerine yapılan ve spreyle kırmızıya boyanan kalp ve Sevgililer Günü mesajı büyük ilgi çekti.

Yeni nişanlı 29 yaşındaki Cemal Uyaner ile ve 23 yaşındaki Aycan Koçyiğit çifti de zirvede Sevgililer Günü'nü kutladı. 14 Şubat için Adana'dan nişanlısının yanına geldiğini belirten Cemal Uyaner, "2 yıldır beraberliğimiz var. Çok mutluyuz. Böyle bir yerde bunu kutlamak istedik. Daha yeni nişanlandık. Düğüne 1 ya da 2 sene var. Ben Adanalıyım böyle soğuğa da alışkın değiliz dolayısıyla çok üşüyorum" dedi.

RUS ÇİFT DE ZİRVEDE KUTLADI

Rusya ve Ukrayna arasında ihtilafa neden olan Kırım bölgesinden Antalya'ya tatile gelen ve 1 aydır kentte bulunan Dima ve Valentina adlı Ruslar da Sevgililer Günü için Tahtalı Dağı'nın zirvesini tercih etti. Tatillerinin çok iyi geçtiğini ve dönmeyi istemediklerini belirten çift, ilk Sevgililer Günü'nü Kemer'de kutladıklarını anlattı.