YSK Başkanı Güven'den Seçim Sonuçları Değerlendirmesi

YSK Başkanı Güven'den Seçim Sonuçları Değerlendirmesi
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, genel seçim sonuçlarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Güven, "Kurulumuza intikal eden kesin olmayan sonuçlara göre yüzde onluk barajını geçen siyasi partiler AKP, CHP,...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, genel seçim sonuçlarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Güven, "Kurulumuza intikal eden kesin olmayan sonuçlara göre yüzde onluk barajını geçen siyasi partiler AKP, CHP, MHP, HDP’dir. Kesin seçim sonuçları itiraz süreleri dikkate alındığında 11-12 gün sonra açıklanacaktır." dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, gerçekleşen milletvekili genel seçimleri sonrasında YSK Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı. Güven, şunları öyledi: "Seçim dönemindeki olaylarda vefat edenlere Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yurt içi seçimlerimiz şu an itibariyle tamamlanmıştır. Yurt seçmen kütüğümüze kayıtlı seçmenlerimizin kullandığı, daha önce getirilerek güvenli bir şekilde saklanmış ve bugün yurt içi seçmenlerimizin kullandığı oylarla birlikte büyük oranda sayılmıştır. Kurulumuza intikal eden kesin olmayan sonuçlara göre yüzde onluk barajını geçen siyasi partiler AKP, CHP, MHP, HDP’dir. Kesin seçim sonuçları itiraz süreleri dikkate alındığında 11-12 gün sonra açıklanacaktır."

Güven, yurt dışında 54 ülke 112 temsilcilikte ve yurt içinde yapılan seçimde görev alan merkez ve taşra teşkilatı personeline, il ilçe ve yurtdışı ilçe seçim kurulu başkan ve üyelerine, müdürlere, güvenlik güçlerine, teknik ekibe, kağıt imalinde basımında tesliminde görev alanlara, seçim iş ve işlevleriyle görev yapan bakanlıklara ve yöneticilere, personeline, siyasi partilere ve basın mensuplarına teşekkür ederek, seçimin ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.