Yol verme kavgasında cinayet: Polisten üç kurşun
Ekleme: | Güncelleme: 11.06.2021 16:51

Yol verme kavgasında cinayet: Polisten üç kurşun

Bursa'da 9 Haziran günü yol verme tartışmasının ardından 24 yaşındaki İbrahim Asanı, biri polis dört kişi tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edildi. Mahkemeye çıkarılan beş sanıktan dördü tutuklanırken, bir kişi serbest bırakıldı.

HAZAR DOST 

24 yaşındaki İbrahim Asanı, 9 Haziran'da Bursa'nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'ne sevgilisini görmek için gitti. Aracıyla seyir halindeyken arkadaşıyla telefonla konuşan Asanı'nın aracına, içinde alkollü iki kişinin bulunduğu araç çarptı. O sırada İbrahim ile konuşmaya devam eden arkadaşı, olayı ''Olay iki üç cümleden sonra bitti. Herkes yoluna devam etti'' diye anlattı. 

Tartışmanın ardından kız arkadaşının evinin önüne giden İbrahim Hasanı, evinin oraya geldikten sonra, kafeden kahve alıyor. Kahveciden çıktıktan sonra eve girecekken az önce yolda tartıştığı kişiler, önüne kesip ateş ediyorlar.

halktv.com.tr'ye konuşan arkadaşları, ''Kaza yaptıklarında iki kişi olanlar saldırdıklarında beş kişi olmuştu. İki kişi hiçbir şey yapmadı, üç kişi saldırdı'' dedi. Cama çağırdığı annesine kahve vermek için yola çıkan İbrahim Asanı'ı bacağında ve sırtından üç kurşunla vuruluyor. Ayrıca arkadaşları Asanı'ya yere düştükten sonra da yakın mesafeden bir el ateş edilidini belirtti. Saldırganların şiddetine maruz kalan Asanı olay yerinde beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti.

Öte yandan İbrahim Asanı'nın vücudundan çıkan kurşunların, Balıkesir'de görevli olan özel harekat polisinin silahından çıktığı iddia edildi. Mahkemeye çıkarılan saldırganlardan üçü tutuklandı. Müebbet hapis cezası isteniyor. 

Asanı'nın yakınları, ''Ortada bir cinayet var, kimse haber yapmadı. Bu polisin en korunduğuna dair en büyük kanıt. Bir kişi serbest bırakıldı. Tüm sorumluların tutuklanmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Hayatını kaybeden 24 yaşındaki İbrahin Asanı'nın kardeşi ise gördüklerine dair ''Silah seslerinden sonra sokağa çıktık. Silahı bize doğrultup 'Ben polisim' dedi ve kimliğini gösterdi. Ardından gelen polisler bize 'Polis olduğunu bilmiyorsunuz' dedi ama polis olduğunu biliyorduk'' diye konuştu.

halktv.com.tr'ye konuşan İbrahim Asanı'nın avukatı Nail Ada ise olaya dair çarpıcı detayları anlattı. Ada, İbrahim Asanı'nın belinde olay anında silah olduğunu belirtirken, ''Polis ifadesinde bize silah doğrulttu diyor ama polisin silahından çıkan kurşunların kovanları, aracın hemen yanında. İlk kovan ve üçüncü kovan arasında sadece yaklaşık üç metre mesafe var. Öte yandan görgü tanıkları da polisleri yalanlıyor'' diye konuştu. 

Görgü tanıklarının, İbrahim Asanı'nın silahını çıkarmadığını beyan ettiklerini söyleyen Ada, ''İbrahim yere düştüğünde silahını görüyorlar. Polis silahı alıp mermileri boşaltıp silaha zarar vermeye çalışıyor'' dedi.

Gündem