Yıldırım 550 çeşit yemeği seçmesi zaman alıyor dedi, aynı gün halk "açım aç" diye isyan etti

TBMM Başkanı ve AKP'nin İstanbul Büyükekşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Meclis'te "Lokantada 550 çeşit yemek var, bunları 50'ye indirilmeli

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

TBMM Başkanı ve AKP'nin İstanbul Büyükekşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Meclis'te "Lokantada 550 çeşit yemek var, bunları 50'ye indirilmeli. Seçmesi bile zor, vakit alıyor' dediği gün sosyal medya ve ajanslara Tokat'ta iş için yapılan kura çekiminde çıkmayan bir kadının videosu düştü. Kadın, “Açım aç çocuk doymuyor" diye isyan ettiği görüldü.

TBMM Başkanı ve AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Meclis lokantasının yenilenmesine ilişkin yaptığı konuşmada "550'den fazla yemek çeşidi var. Bunlar tabii kaliteyi de olumsuz etkiliyor, onun yerine daha az sayıda bilinen yemekler çıkarılmalı. 550'yi takip edip seçmesi bile zor, vakit alıyor" dedi.

Yıldırım bu sözleri söyledi aynı gün ortaya çıkan bir video ise gündem oldu.

Tokat'ta İŞKUR aracılığıyla çeşitli kamu kuruluşlarında 6 ay süreli geçici çalışanları belirlemek için yapılan kuraya 9217 kişi başvurdu. Şanslı 1500 kişi arasında yer almayan bir kadın, kura heyetinde yer alanların olduğu yere giderek “Açım aç, çocuk doymuyor” diye isyan etti. Salonda bulunan başka bir kişi de heyeti mahkemeye vereceğini söyledi. Heyet ise tepkilere karşı “Noter huzurunda çekildi, yapacak bir şey yok” yanıtını verdi.