Yeni haftada hava nasıl olacak? Dün gece Şişli'de nem oranı yüzde 99'a yükseldi! Sıcak ve kavurucu hava devam edecek mi?

Yeni haftada hava nasıl olacak? Dün gece Şişli'de nem oranı yüzde 99'a yükseldi! Sıcak ve kavurucu hava devam edecek mi?
iİstanbulluyu sıcak hava bunaltıyor.. Öyle ki dün gece Şişli'de nem oranı yüzde 99'a kadar yükseldi... Peki yeni haftada hava nasıl olacak? Meteoroloji tahminleriyle ünlü Hava Forum sitesi yeni haftada da sıcak havanın etkili olacağını duyurdu.

Hava Forum, Twitter'dan paylaştığı tahmininde şu ifadelere yer verdi:
"Yeni haftada da hava sıcak ve kurak olacak. Özellikle Çanakkale civarında sıcaklık artışı ve rüzgar etmenleri ile birlikte orman yangını riski çok yüksek seviyelere çıkıyor. Sıcaklık Ege'de de 38-40 derecelerde olacak. Dikkatli olunmalı...

YATMA SAATLERİNDE BUNALTICI SICAKLARA SON

Tüm Türkiye'ye şöyle bir müjde verebiliriz: Yatma saatlerinde artık bunaltıcı sıcakları yaşamayacağız. Geceleri havalar genel olarak serin olacak. Gündüzleri ise ay sonuna kadar sıcaklara devam edeceğiz. Az daha sabır, önce gecemizi kurtaralım...

ŞİŞLİ'DE NEM ORANI YÜZDE 99'A ULAŞTI

İstanbul Şişli'de nem oranı %99 seviyesine ulaştı. Evlerin içinde yatmada problem yaşanıyor...

METEOROLOJİ’DEN SAĞANAK VE RÜZGAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 21 Ağustos’a ilişkin hava durumu raporunu açıkladı. Haftanın ilk gününde hava sıcaklıklarının, yurdun batı kesimlerinde 1-3 derece artması, iç kesimlerde ise 1-3 derece azalarak, yurt genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Son değerlendirmelere göre, yurdun kuzeydoğu kesimleri ile Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ve Orta Karadeniz’in doğu kıyıları ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Denizli’nin güney çevrelerinin kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ
Az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, Orta Karadeniz’in doğu kıyıları ile Doğu Karadeniz kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.