Vali Bey’in Uykusu Bölünmüş!

Vali Bey’in Uykusu Bölünmüş!
 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dün yaşanan ve bir işçinin ölümüyle sonuçlanan göçükle ilgili açıklamalarda bulundu.Sözcü'nün haberine göre;Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İpsala ilçesine bağlı Yapıldak köyünde...

 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dün yaşanan ve bir işçinin ölümüyle sonuçlanan göçükle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözcü'nün haberine göre;

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İpsala ilçesine bağlı Yapıldak köyünde bulunan Hamzadere Barajı’na ait sulama kanalında meydana gelen göçük kazasının iyi tedbir alınmadığından dolayı meydana gelmiş olabileceğini söyledi. Vali Şahin, sulama kanalı inşaatında çalışan Gaziantepli işçi Veli Gök’ün cesedinin 17 saatlik çalışma sonucu toprak altından çıkarıldığını belirtti.

Edirne’nin İpsala ilçesi yakınlarında bulunan Hamzadere Barajı’nın sulama kanalı inşaatında henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı meydana gelen göçükte, toprak altında kalan 3 işçinin kurtarılmasının ardından göçük altında kalan işçi Veli Gök’ü arama çalışmaları uzun süre devam etti. Arama ve kurtarma ekiplerinin 17 saatlik çalışmalarının ardından dün gece saat 02.33 sıralarında göçük altında kalan Veli Gök’ün cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi. Sulama kanalı inşaatında meydana gelen göçük sonucu hayatını kaybeden işçi Gök’ün cesedi Keşan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

“RAPOR GELDİKTEN SONRA ESAS SEBEBİ ANLAŞILACAKTIR”

Vali Dursun Ali Şahin, göçük altında kalarak hayatını kaybeden işçinin ölüm sebebinin hazırlanacak raporun neticesinde kesinleşeceğine değinerek, “Yani şirketin burada bir vebali yok. DSİ’nin bir sorumluluğu yok. Ama bu göçüktür, oluyor nedense. Demek ki iyi tedbir de alınmamış olabilir. Ben bilemiyorum. Daha rapor henüz gelmeden konuşmak doğru olmaz, rapor geldikten sonra esas sebebi anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

“SAAT 2.33′TE BENİ DE UYKUDAN UYANDIRDILAR”

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “2.33′te beni de uykudan uyandırdılar. Sanırım Gaziantepli bir kardeşimiz maalesef vefat etti. Allah ruhunu cennet mekan etsin diyoruz. Ve diğer 3 kişi kurtarıldı. Çok hummalı bir çalışma yapıldı. Edirne’den ve Tekirdağ’dan gelen ekiplerin çok büyük uğraşı sonunda 3′ünü kurtardı. 1′inin durumu oldukça ağır, 1′i de vefat etti. Diğerinin durumu da fazla ağır değil ama pek iyi değil. Sulama inşaatında çalışmalar

devam edecek. Ben taşkın döneminde ‘kimsenin burnu bile kanamadı’ dedik ama taşkın geçtikten sonra maalesef göçükten dolayı bir vefatımız oldu” dedi.