Umut Yolculuğunda Elleri Dondu...

İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaparken elleri donan 9 yaşındaki Semih Hurami, tedavi altına alındıÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak dayısı ve ağabeyi ile birlikte İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye giriş...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Umut Yolculuğunda Elleri Dondu...

İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaparken elleri donan 9 yaşındaki Semih Hurami, tedavi altına alındı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak dayısı ve ağabeyi ile birlikte İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaparken elleri donan 9 yaşındaki Semih Hurami Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alındı.

17 yaşındaki ağabeyi Beşir de Aşkale İlçesi’ndeki Kabul Barınma ve Geri Gönderme Merkezi’ne yerleştirilen Semih, Afganistan’dan grup halinde İran, Ağrı üzerinden Türkiye’ye geçtiklerini ve Ağrı-Erzurum yolunda bir lokantada mola verdiklerini anlattı.

Türk müşterilerin ellerini görünce yolculuğa bu şekilde devam edemeyeceğini söylediğini belirten Semih, “Abimle beni kafilenin içinden alıp Erzurum’daki hastaneye getirdiler” dedi. Semih yolculuğa bir yıl önce iki kardeşini alarak Danimarka’ya giden anne ve babalarına kavuşabilmek için çıktıklarını da anlattı.