Türk-İş 1 Mayıs programını açıkladı

Türk-İş Başkanı Atalay, 1 Mayıs'ı sembolik katılımlarla bölge ve 81 ildeki temsilciliklerinde kutlayacaklarını, İstanbul'da Taksim Anıtı'na çelenk bırakacaklarını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2020 15:02
Türk-İş 1 Mayıs programını açıkladı

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin konfederasyonun programı hakkında açıklama yaptı.

Atalay "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, sosyal mesafe kuralına mutlak şekilde uymak şartıyla sembolik katılımlarla bölge ve 81 ildeki temsilciliklerimizde toplantılarla kutlayacağız. Bu toplantılarda, 1 Mayıs Bildirimiz okunacak ve tüm iş yerlerine gönderilecek. Bağlı sendikalarımız, sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlarla 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacak. Bunların yanında, 1 Mayıs'ın ruhuna uygun şekilde Türk-İş Yönetim Kurulu olarak tüm işçileri temsilen Taksim Anıtı'na çelenk bırakacağız" dedi.

Atalay ayrıca "Gelecek yıl 1 Mayıs'ı, emeği temsil eden tüm kesimlerle birlikte düzenleyeceğimiz coşkulu bir mitingle kutlamak istiyoruz. Ülkemizin ve çalışanların bu birlikteliğe ihtiyacı var" açıklamasında bulundu.