Times: Erdoğan’ın Yenilmezlik Aurası Soluyor

Times: Erdoğan’ın Yenilmezlik Aurası Soluyor
Times: "Erdoğan 13 yıllık iktidarı boyunca ilk kez koalisyon ya da azınlık hükümeti ihtimaliyle karşı karşıya"Times gazetesi Cumartesi günü İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümü törenleriyle ilgili haberinde, kamuoyu araştırmalarına...

Times: "Erdoğan 13 yıllık iktidarı boyunca ilk kez koalisyon ya da azınlık hükümeti ihtimaliyle karşı karşıya"

Times gazetesi Cumartesi günü İstanbul’un Fethi’nin yıl dönümü törenleriyle ilgili haberinde, kamuoyu araştırmalarına göre Erdoğan’ın 13 yıllık iktidarı boyunca ilk kez koalisyon ya da azınlık hükümeti ihtimaliyle karşı karşıya kaldığını yazdı.

“TEFLON LİDER ERDOĞAN”

Alexander Christie-Miller imzasıyla çıkan analiz ve haberde Erdoğan “Teflon lidere” benzetildi.

2013 yılındaki Gezi eylemlerinde “3.5 milyon kişi istifasını isteyerek sokağa döküldü” yazan gazete, bir sonraki yıl Erdoğan’ın yolsuzluk soruşturmasını bastırdığını, Soma maden kazasında ise bir protestocuyu tokatlarken görüntülendiğini yazdı.

“BAŞKANLIK HEDEFİ UZAK”

Gazeteye göre Erdoğan’a olan desteğin azalmasına neden olan faktörlerden biri ülkenin misafir ettiği Suriyeli göçmenler, bir diğeri ise yavaşlayan ekonomi ve Selahattin Demirtaş’ın “karizmatik liderliğinde” öne çıkan HDP.

Times, Erdoğan’ın mecliste çoğunluğu elde edip, referandumla kendisine daha geniş yetkiler verecek olan anayasa değişikliği hedefini “uzak” olarak tanımlıyor.

BBC Türkçe