Telefonla 34 Bin Lira Dolandırdı

KAYSERİ ve Bitlis’te telefonla aradığı iki kişiye kendisini polis olarak tanıttıktan sonra, "Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor" diyerek 34 bin lira dolandırdığı iddia edilen 28 yaşındaki M.O. gözaltına...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Telefonla 34 Bin Lira Dolandırdı

KAYSERİ ve Bitlis’te telefonla aradığı iki kişiye kendisini polis olarak tanıttıktan sonra, "Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor" diyerek 34 bin lira dolandırdığı iddia edilen 28 yaşındaki M.O. gözaltına alındı.

Merkez Melikgazi İlçesi’nde oturan 42 yaşındaki M.K.'yi telefonla arayan M.O., iddiaya göre kendisini polis olarak tanıttıktan sonra, "Hesabınız terör örgütü tarafından kullanılıyor, Güvende değilsiniz. Size vereceğim hesap numarasına paranızı aktarın" diyerek, 30 bin liranın kendi hesabına aktarılmasını sağladı.

Aynı gün içerisinde Bitlis’in Mutki İlçesi’nde oturan 40 yaşındaki K.M.'yi de aynı yöntemle telefon arayan şüpheli M.O., 4 bin lirasını hesabına aktartarak dolandırdı.

Bir süre sonra dolandırdıklarını anlayan iki kişi, durumu polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada şüpheli M.O.'nun Hatay'da olduğunu belirledi. Polislerin koordineli çalışması sonucu şüpheli, bankaya para çekmeye gittiği sırada suçüstü yakalanarak, Kayseri’ye gönderildi. Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusu tamamlanan M.O., Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.