TELEFON SERBEST OLACAK MI?

TELEFON SERBEST OLACAK MI?
Kışlalarda cep telefonu serbestliği geliyor.Binlerce askerin davalık olmasına neden olan “Kışlada cep telefonu yasağına” ilişkin TSK’dan flaş bir hamle geldi. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruda...

Kışlalarda cep telefonu serbestliği geliyor.

asker-telefon-671

Binlerce askerin davalık olmasına neden olan “Kışlada cep telefonu yasağına” ilişkin TSK’dan flaş bir hamle geldi. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan duyuruda “cep telefonlarının belirli koşul ve saatlerde” kullanılabileceği açıklandı. Yani artık askerlerin cep telefonu kullanmaları suç olmayacak.

İŞTE O AÇIKLAMA

Açıklama” Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleri ile olan iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla; kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelinmiştir. Uygulamanın başlamasıyla birlikte erbaş ve erlerimiz özellikleri Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenmiş ve onaylanmış cep telefonlarıyla belirli saatlerde ve belirlenmiş numaralarla aileleriyle konuşma imkânına kavuşacaktır.” ifadelerine yer verildi.