Tekirdağ'da 21 kaçak yakalandı

Tekirdağ'da 21 kaçak yakalandı
TEKİRDAĞ Malkara İlçesi'ne bağlı Otmanlı Köyü yakınlarında jandarma tarafından Afganistan uyruklu 3'ü çocuk 21 kaçak ile 1 Türk organizatör yakalandı.Tekirdağ-Malkara yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna giren Ahmet B.'nin...

TEKİRDAĞ Malkara İlçesi'ne bağlı Otmanlı Köyü yakınlarında jandarma tarafından Afganistan uyruklu 3'ü çocuk 21 kaçak ile 1 Türk organizatör yakalandı.

Tekirdağ-Malkara yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonuna giren Ahmet B.'nin kullandığı 34 VM 1025 plakalı midibüsün camlarının bezlerle kapatıldığını fark eden istasyon çalışanları durumu jandarmaya bildirdi. Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler bunun üzerine aracı takibe aldı. Malkara İlçesi'ne bağlı Otmanlı Köyü yakınlarında jandarma tarafından takip edildiğini fark eden Ahmet B., midibüsle kaçmaya başladı. Ahmet B. bir süre sonra 21 kaçağı ağaçlık alana bırakarak kaçmak istediği sırada yakalandı. Ahmet B. ve Afganistan uyruklu 21 kaçak gözaltına alınarak, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Midibüste yapılan aramada ise şişme bot ve aparatları ele geçirildi. İşlemleri tamamlanan 21 kaçak hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilirken, daha önce de benzer suçlardan sabıkası bulunduğu öğrenilen Ahmet B. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.