Tekin:Davutoğlu'nun Başına Güneş Geçiyor,Yalan Söylüyor

Tekin:Davutoğlu'nun Başına Güneş Geçiyor,Yalan Söylüyor
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Enis Berberoğlu ve İstanbul Milletvekili adayı Şafak Pavey bugün İstanbul ikinci seçim bölgesinde dolaştı.Eminönü meydanında vatandaşlarla tokalaşan,...

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Enis Berberoğlu ve İstanbul Milletvekili adayı Şafak Pavey bugün İstanbul ikinci seçim bölgesinde dolaştı.

Eminönü meydanında vatandaşlarla tokalaşan, hal hatırlarını soran CHP heyeti, Yeni Cami merdivenlerinde güvercinlere yem attı.

Başa takılan güneşlik satan bir vatandaşın yanına giden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Bunlardan bir tanesini Sayın Davutoğlu'na gönderebilir miyiz ? Parasını ben vereyim. Güneş vuruyor kafasına yalan söylüyor" dedi. Tekin güneşlikten satın aldı.

Yeni Cami merdivenlerinde konuşan Tekin, " Müthiş yalan söylüyorlar. AKP, iktidarı kaybetme telaşı içinde öyle yalanlar kullanıyorlar ki o yalanları ben burada sizlerle paylaşmak istemiyorum" diye konuştu. Bu sırada kalabalık içinde adının Osman Demirel olduğu öğrenilen bir kişi, Tekin'e bağırarak, " Siz ordu Suriye'ye girecek dediniz ? Ne oldu ?" diye sordu. Bazı partililer bu vatandaşa tepki gösterdi. Ancak araya giden Tekin kalabalığın içinden Osman Demirel'i alarak açıklamasına devam etti. Demirel'e, Erdoğan'ın Gaziantep mitingini hatırlatan Gürsel Tekin," Aynen şunu söyledi; Sınırları kaldırdık bundan sonra Suriye- Türkiye kardeş olacak. Hepimiz alkışladık. Bu kadar iyi ilişkilerimiz varken ansızın neden bu kadar düşman olduk, sorusunu sormanızı isterdim. 53 vatandaşımız katledildi Reyhanlı'da, İktidar çıktı, ülke zarar görmesin diye ayrıntısını vermek istemiyorum. 53 tane vatandaşımız ölürken çeşitli hükümet sözcüleri çıkıp aynen şunu söylediler; Esad güçleriyle bir sol örgüt yaptı. Üzerinden 24 saat geçmeden El Kaide'nin Rakka şehrinden bombalı araçla geldiği tespit edildi. Uçağımız düştü, iki pilotumuz şehit oldu. Sormaz mısınız ? Mesela uçağımız kim düşürdü ? Bizim uçan kuşumuza dokunmaya cesaret edemeyen ülkeler bizim uçağımızı nasıl düşürür ?Dosyaya gizlilik kararı koydular. Biz vatansever insanlarız. bunları açıklamak istemiyoruz" diyerek kendisine itiraz eden vatandaşı öperek alandan ayrıldı.

BALIKÇIL BESLEDİLER

Karaköy'de balıkçılara uğrayan CHP heyeti, balıkçıl ve martıları balıkla besledi.