Taşeron İşçiler İçin Tabutlu Eylem

SAMSUN'da, taşeron işçilere kadro verilmesini talep eden Türk-İş Samsun Temsilciği üyeleri, Atatürk Anıtı önünde bir araya gelerek tabutlu eylem yaptı.İlkadım İlçesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen yaklaşık...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Taşeron İşçiler İçin Tabutlu Eylem

SAMSUN'da, taşeron işçilere kadro verilmesini talep eden Türk-İş Samsun Temsilciği üyeleri, Atatürk Anıtı önünde bir araya gelerek tabutlu eylem yaptı.

İlkadım İlçesi'nde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen yaklaşık 300 kişilik Türk-İş Samsun Temsilciliği üyeleri, taşeron işçilere kadro verilmesi için karton kutudan hazırladıkları tabutla eylem düzenlendi. Grup adına basın açıklaması yapan Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz, kurum gözetmeksizin tüm taşeron işçilere kadro verilmesinin şart olduğunu söyleyerek şöyle dedi:

"Kamu hizmeti sürekli olduğu için, kamu işleri daimi işlerdir. Daimi nitelikteki kamu hizmetlerinde ihale olmaz. Kadro bir lütuf değil haktır. Kamuda asıl iş ve yardımcı iş ayrımı yapmadan şirketlerde çalışan taşeron işçi kardeşlerimize biz kadro istiyoruz." Güvenlik önlemleri altında ellerinde pankartlar, dövizler ve sloganlar eşliğinde gerçekleşen tabutlu eylem, grubun yürüyüşünün ardından sona erdi.