Tanrıkulu: Önceliğimiz Muhalefet Bloğu

Tanrıkulu: Önceliğimiz Muhalefet Bloğu
Tanrıkulu: "Önceliğimiz yüzde 60'lık muhalefet bloğunun bir hükümet kurmasıdır."CUMHURİYET Halk Partisi'nden 25. dönem İstanbul milletvekili seçilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu mazbatasını aldı.Çağlayan'da...

Tanrıkulu: "Önceliğimiz yüzde 60'lık muhalefet bloğunun bir hükümet kurmasıdır."

CUMHURİYET Halk Partisi'nden 25. dönem İstanbul milletvekili seçilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu mazbatasını aldı.

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na saat 10:30'da gelen Tanrıkulu, İl Seçim Kurulu Başkanı Hayriye Gül'den mazbatasını aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

"BAZILARI MİLLETİN MALINDAN MÜLKÜNDEN ÇALARKEN, BİZ ZAMANIMIZDAN ÇALDIK"

Tanrıkulu, "Parlamentoda geçen dönem nerede bir insan hakları ihlali varsa yetişmeye çalıştım. Gidemediğim yerlere de soru veya araştırma önergeleriyle, yasa teklifiyle meclisin gündemine getirmeye çalıştım. Hükümeti bu şekilde denetlemeye çalıştım. Bazıları milletin malından mülkünden çalarken, biz zamanımızdan çaldık ve milletvekilliğinin hakkını yerine getirmeye çalıştık. Umarım bu dönem insan hakları ihlallerini onaracak bir hükümette Cumhuriyet Halk Partisi olur. Bizde geçen dönemin tahribatını gidermek için parlamentoda devam ederiz" dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ YÜZDE 60'LIK MUHALEFET BLOĞUNUN BİR HÜKÜMET KURMASIDIR"

Hükümetin hangi partiler arasında kurulacağı yönündeki görüşü sorulan Sezgin Tanrıkulu, "Bu parlamento aritmetiği içerisinde mutlaka bir hükümet çıkacaktır. Tabi ki bizim önceliğimiz, ne kadar Davutoğlu karşı çıksa da, yüzde 60'lık muhalefet bloğunun bir hükümet kurmasıdır" diye cevap verdi.