Tacizci tutuklandı, Tuğçe Çelik konuştu: Benim sesim duyuldu

Tacizci tutuklandı, Tuğçe Çelik konuştu: Benim sesim duyuldu
Kendisini taciz eden 46 yaşındaki Nurettin Şeyhmusoğlu'nun yakalanması için "Ölmek istemiyorum sırada ben olmak istemiyorum" diye isyan eden Çelik tacize maruz kalanların susmamasını istedi.

Bodrum’da 46 yaşındaki Nurettin Şeyhmusoğlu'nun taciz ve tehdidine maruz kalan 21 yaşındaki Tuğçe Çelik Şeyhmusoğlunun mahallelerinde esnaflık yapmasından dolayı kendisini tanıdığını ifade etti.

Çelik şunları söyledi:

“Pınar’ın olayından çok etkilenerek bunu paylaşmak istedim. Sonumun böyle olmasını istemiyorum. Bu insanı ne kadar güçsüz, bana bir şey yapamayacak gibi görsem de bir yanım devamlı korkuyor ama korkmamak gerekiyor. Bunlarla korkarak yaşayamam. Eğer korkarsam bana bir şey olabilir. Şimdi tutuklandı ama bırakıldıktan sonra hayatıma güvence istiyorum. Sadece ben değil, komşularım da şikayetçi oldu. Sitenin etrafına gelip bağırdı, bakışlarıyla ve sosyal medyadan beni taciz etti. Bununla ilgili 1,5 yıldır bir sonuç elde edemiyordum, çok şükür bir adım atabildik. Benim sesim duyuldu."

Kadınların bu tür durumlarda hiçbir zaman sessiz kalmaması gerektiğini dile getiren Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben bunu yaptığım için çok mutluyum, çünkü belki de benim hayatımı kurtardı. Sosyal medyadan paylaştığım anda gündem oldu ve herkes duydu. Çok mutluyum."

'Yakında Nobel Ödülü alacağım, Tuğçe de benim olacak’

Şeyhmusoğlu'nun koronavirüse yakalanması hakkında da konuşan Tuğçe Çelik, “Bu adam sürekli ‘Koronanın aşısını buldum. Trump sürekli benimle iletişim halinde, yalvarıyorlar. Yakında Nobel Ödülü alacağım, Tuğçe de benim olacak’ diye de konuşuyormuş. Beddua etmek kötü bir şey ama annem korona çıktığından beri her gün ‘korona inşallah seni bulur’ diyordu ve bugün aldığımız haberle korona olduğunu öğrendik. Bir insanın canına bir şey geliyor ama üzülemiyorum çünkü kendim için mutluyum” diye konuştu.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının harekete geçmesi üzerine polis tarafından gözaltına alınan Nurettin Şeyhmusoğlu çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Şeyhmusoğlu yapılan sağlık kontrolünde koronavirüs testi ise pozitif çıktı.

Etiketler :