SOMA Maden Şehidinin Oğlu Küçük Enes'ten Acı Haber

SOMA Maden Şehidinin Oğlu Küçük Enes'ten Acı Haber
MANİSA'NIN Soma İlçesi'nde, geçen 13 Mayıs'taki 301 kişinin öldüğü kömür ocağı faciasında yaşamını yitiren Hayrullah Baygül'ün (27) tek çocuğu, solunum cihazına bağlı yaşayan 3 yaşındaki oğlu Enes Baygül, yaşam...

MANİSA'NIN Soma İlçesi'nde, geçen 13 Mayıs'taki 301 kişinin öldüğü kömür ocağı faciasında yaşamını yitiren Hayrullah Baygül'ün (27) tek çocuğu, solunum cihazına bağlı yaşayan 3 yaşındaki oğlu Enes Baygül, yaşam savaşını bu sabah kaybetti.

Evinde kurulan özel bir odada 2 yıldır solumun cihazına bağlı olarak yaşayan Enes Baygül, bugün sabaha karşı solunum borusuna mama kaçması sonucu nefes alamadı. Durumu fark eden anne Zemine Baygül, yakınlarının yardımıyla Enes'i Soma Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan müdahalelere rağmen küçük Enes kurtarılamadı. Maden faciasında kaybettiği eşi Hayrullah Baygül'ün ölümünün üzerinden henüz bir yıl geçmeden bu defa 3 yaşındaki oğlu Enes'i yitiren Zemine Baygül (20) yasa boğuldu.

Özel tüketim malzemesi olarak görüldüğü için aldıkları tıbbi malzemelerin parasını kendi cebinden karşılayan ve sık sık enfeksiyon kaptığı için hastanelerde güçlükle yer bulabildiği oğlunun yaşama tutunabimesi için tüm imkansızlıklara rağmen çabalayan Zemine Baygül, oğlunun cenazesini teslim almak için morgun önünde beklerken gözyaşlarına boğuldu. Gözü yaşlı anne Baygül, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Cenazesi alınan küçük Enes'in, memleketleri olan Balıkesir'in Bigadiç İlçesi'ne bağlı Dündarcık Mahallesi'nde bugün ikindide toprağa verileceği öğrenildi.