Sivas'ta 82 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

SİVAS'ta aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 82 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Kent genelinde aralıklarla...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sivas'ta 82 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

SİVAS'ta aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeni ile il genelinde 82 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kent genelinde aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeni ile Sivas'ta 82 köy yolu ulaşıma kapandı. Kış döneminden bu yana aralıksız olarak çalışan İl Özel İdaresi ekipleri, kapalı yolları ulaşıma açmak için çaba gösteriyor. İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada şu ana kadar yaklaşık 20 bin kilometrenin üzerinde köy yolunda karla mücadele çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışmalarda 34 adet greyder, 11 adet dozer, 27 adet destek aracı, 20 adet yükleyici, 10 adet kar bıçaklı kamyon, 3 adet rotatif ve 202 personel görev aldı. Tipi ve sürgün nedeniyle zaman zaman kapanan yolların İl Özel İdaresi tarafından birkaç gün içerisinde açılması planlanıyor. Yapılan yol açma çalışmalarında hastalık, doğum, ölüm ve taşımalı eğitim yapılan köy yollarına öncelik veren ekipler, birçok vakaya anında müdahale ederek köy yollarını kısa sürede ulaşıma açıyor.