Sivas Zara'da 12 Milyon Lira Heyecanı

SÜPER Loto'da haftalardır devreden büyük ikramiye Sivas'ın Zara İlçesi'nde '18-27-33-38-43-53' numaralarını oynayan talihliye çıktı. 12 milyon lirayı kazanan şanslı henüz ortaya çıkmadı ancak ilçede büyük heyecan yaşandı.Süper...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sivas Zara'da 12 Milyon Lira Heyecanı

SÜPER Loto'da haftalardır devreden büyük ikramiye Sivas'ın Zara İlçesi'nde '18-27-33-38-43-53' numaralarını oynayan talihliye çıktı. 12 milyon lirayı kazanan şanslı henüz ortaya çıkmadı ancak ilçede büyük heyecan yaşandı.

Süper Loto'da 9 haftadır devreden 11 Şubat tarihli çekiliş sonuçları dün gece açıklandı. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişle Kahramanmaraş ve Sivas'tan oynanan iki kuponun talihlilerine 12 milyon lira çıktı. Kuponlardan birinin Sivas'ın 15 bin nüfuslu Zara İlçesi'nde oynandığı ortaya çıktı. Kuponun Zara'da bulunan tek sayısal loto bayiinde oynandığı ve geçtiğimiz hafta burada yaklaşık 4 bin kupon yatırıldığı öğrenildi. Loto bayisine büyük ikramiyenin ilçeye isabet ettiğine dair afiş asıldı.

"ÖĞRENCİLER İÇİN BURS SAĞLARSA SEVİNİRİZ"

İlçedeki sayısal loto bayisi işletmecisi Yusuf Ziya Kurt, "Dünkü ikramiyenin 24 milyona çıkması hepimizi heyecanlandırmıştır. Bende dün İstanbul'daydım. Uçağa binerken de sanki içimde bu sefer Zara'ya çıkacakmış gibi bir duygu vardı. Bir telefon görüşmesinde de bunu dile getirmiştim. Bu sefer Zara'ya çıkacak demiştim. Zannediyorum 12 milyon liralık bir rakam Sivas tarihinin değil belki Anadolu tarihinin en büyük ikramiyesi olarak isabet etti. Ben çıkan vatandaşımıza hayırlı olsun diliyorum. Bu Milli Piyango ikramiyelerinde olumsuz hikayeler duymaktayız. Rakamın yüksek çıkmasından sonra belki insanlar bunun ağırlığını kaldırmamakta ve olumsuzluklar yaşamakta, umarım vatandaşımız böyle bir şeye maruz kalmaz. Bayi olarak herhangi bir beklentimiz yoktur. Hayırlı, uğurlu olsun kendisine güle güle harcamayı nasip etsin. Ancak bir tavsiyem var biz Zaralılar olarak eğitim ve öğretime önem veren bir ilçeyiz. Hem Türkiye genelinde hem Sivas özelinde bilinen bir değerdir bu. Üniversiteyi kazanan öğrencilerimize uzun soluklu burs sağlarsa seviniriz." dedi. Talihlinin henüz ortaya çıkmadığına da belirten Kurt, "Belki bir Zaralıya da çıkmamış olabilir, ilçemiz belirli bir yol güzergahı üzerinde bu güzergah içerisinde geçen bir vatandaşımıza da çıkmış olabilir. İnşallah hayırlısıyla kendisine harcamayı nasip eder ve dileğimizi yerine getirir" dedi.

"ZARASPOR'A YARDIM EDERDİM"

İlçede oturanlardan Adil Öztürk ise, "Çıkan hemşerimize başarılar diliyorum. İnşallah hayırlı vesilelerde kullanır. İlçemize, kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bize çıksa yatırım yapardık galiba, ekonomiye katkıda bulunmaya çalışırdık" dedi. Mehmet Çiçekli de, "Yıllardan beri ilçemize böyle bir ikramiye çıkmıyordu, ilimize de çıkmamıştı. İç Anadolu Bölgesi'ne de çıkmamıştı. Bu ikramiye bu sefer bizim ilçemize çıktı. Çıkan arkadaşa bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Kendisi inşallah hayırlı yatırımlar yapar. Hayırlı, uğurlu olsun. Bana çıksa ben ilk önce Zaraspor'umuza yardım ederdim. Zara'ya da iş imkanı sağlarım"dedi. Yüksel Sarıtaş da, "Bu Zara için sevindirici bir şey. İnşallah sürekli buraya çıkar, herkes menfaatlenir. Güzel bir şey ilçemiz için. Kim kazandıysa hayırlı, uğurlu olsun. Şanslı kişiyle ilgili söylentiler var ama kim olduğu kesin olarak belli değil. İnşallah hayırlı işlerde kullanılır" dedi.