Silvan'daki Cizre Yürüyüşüne Müdahale!

Silvan'daki Cizre Yürüyüşüne Müdahale!
Diyarbakır Silvan'da Cizre'ye destek yürüyüşüne polis müdahale etti.DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde toplanan bir grup, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki olaylara dikkat çekmek için yürüyüş yaptı. Polis, uyarılara rağmen yürümeye...

Diyarbakır Silvan'da Cizre'ye destek yürüyüşüne polis müdahale etti.

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde toplanan bir grup, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki olaylara dikkat çekmek için yürüyüş yaptı. Polis, uyarılara rağmen yürümeye devam eden gruba müdahale etti.

Cizre İlçesi'ndeki olaylara dikkat çekmek için HDP ve DBP'liler Silvan'da HDP ilçe binası önünde bir araya geldikten sonra el ele tutuşup insan zinciri oluşturarak yürüyüşe geçti. Polis ekipleri Karabehlülbey Caddesi Otogar önünde durdurdukları grubun yürüyüşünün yasaya aykırı olduğunu bildirdi. Grupta bulunanlar polis ekipleri ile görüştü. Görüşme ardından kaldırımda yürüyüşe devam eden gruba Karabehlülbey Camii önünde polis ekipleri basınçlı su sıkarak müdahale etti. Müdahale sonrası HDP ve DBP'liler polis ekiplerine tepki gösterdi. Daha sonra tekrar Silvan Belediyesi önünde bir araya gelen grup burada alkış ve zılgıtlar çektikten sonra dağıldı.