"Sen Kalk Ben Yatayım"

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Bıçakçı'nın cenazesi Trabzon’da toprağa verildi.Askeri uçakla saat 13.15'de Trabzon Havalimanı’na getirilen...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
"Sen Kalk Ben Yatayım"

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Bıçakçı'nın cenazesi Trabzon’da toprağa verildi.

Askeri uçakla saat 13.15'de Trabzon Havalimanı’na getirilen şehit naaşını Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, 3’üncü Ordu Garnizon Komutan vekili Tuğgeneral Ekrem Çağlar, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Muhammet Balta, Salih Cora ve Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Albay Okçin Akşit ile şehidin babası Selahattin, annesi Melek Bıçakçı, kardeşleri Pınar ile Berna, yakınları, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Türk bayrağı açarak ayakta durmakta zorluk çeken Melek Bıçakçı’ya sarılan yakınları evladının acısını yaşayan anneyi teskin etmeye çalıştı, şehidin kız kardeşleri de durmadan gözyaşı döktü.

ŞEHİT ASTSUBAY İÇİN TÖREN

Oluşturulan konvoyla evine götürülen şehit cenazesi, helallik alınmasının ardından da cenaze töreni için İskender Paşa Camisi’ne getirildi. Buradaki törene katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu aileye taziyede bulundu.

Trabzon Müftüsü Keramettin Demir tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrası şehit Astsubay Bıçakçı’nın naaşı törene katılan binlerce kişi tarafından tekbirler getirilerek top arabasına konuldu. “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atan bir grup, bir süre top arabasında taşınan şehidin naaşıyla birlikte yürüdü. Askeri bando ekibinin de bulunduğu kortej yürüyüşünde şehit babası Selahattin Bıçakçı da oğlunu asker selamı vererek uğurladı.

Daha sonra Sülüklü Mezarlığı’na götürülen şehit astsubay Biçakçı'nın cenazesi, buradaki şehitlikte toprağa verildi. Şehidin ailesi, mezar başında gözyaşı döktü. Kız kardeşi Pınar da toprağa verilen kardeşine, "Sen kalk ben yatayım" diye seslenip gözyaşlarına boğuldu.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.