Halk TV Canlı Yayın
Şarkısında "Bilal'e anlatır gibi" sözü geçen rapçi hakkında savcılıktan açıklama
"Rota" diye bilinen rapçi Bulut Alpman, çektiği bir video klip nedeniyle evinden gözaltına alındığı belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanladı.

Bulut Alpman’ın evine gece yarısı polis gelirken, Alpman'ın kişisel Instagram hesabından paylaştığı görüntülerde, kapıya vuran polislerin, “Aç aç kapıyı, kıracağız yoksa” dedikleri duyuluyor. Polislerin sözlerine karşılık Alpman'ın ise, "Kalbimi kırıyorsun, açamam" dediği ve güldüğü fark ediliyor. Videoda arkada gelen seslerde ise, "Bilal çağırmıştır, Bilal" denmesi dikkat çekiyor.

Oda TV'de yer alan habere göre; Alpman’ın gözaltına alınma gerekçesi bilinmiyor. Ancak Alpman, yeni şarkısı "Ağla"daki sözler ve klibiyle çok konuşulmuştu. Zira Alpman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan maskesi ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı önünde çektiği sahnede, “Bilal’e anlatır gibi anlatcam sizlere çocuk” sözlerine yer vermişti.

Gözaltının ardından Twitter'dan #FreeRota etiketi Trend Topic oldu. 

rota.jpgRapçi Rota

Savcılık yalanladı: Gözaltına alınmadı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaları yalanladığı belirtildi.

Sabah'ın haberine göre, savcılık tarafından yapılan açıklamada, "Kamuoyunda 'Rota' ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da  uygulaması söz konusu değildir. Gözaltı iddiasıyla ilgili yayın ve paylaşımlar gerçek dışıdır" denildi.

İşte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın o açıklaması: