Şanlıurfa’da Çatışma Protestosu

ŞANLIURFA’da, HDP ve DBP üyeleri Doğu ve Güneydoğu'da devam eden sokağa çıkma yasakları ve operasyonları basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto etti.Öğleden sonra Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan DBP ve HDP ilçe binası...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Şanlıurfa’da Çatışma Protestosu

ŞANLIURFA’da, HDP ve DBP üyeleri Doğu ve Güneydoğu'da devam eden sokağa çıkma yasakları ve operasyonları basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto etti.

Öğleden sonra Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan DBP ve HDP ilçe binası önünde toplanan kalabalık, bölgede süren çatışma ve sokağa çıkma yasaklarını protesto için yürüyüş yapmak istedi. Ancak bölgede zırhlı araçlarla önlem alan polisler izni vermedi. Kısa süreli gerginliğin ardından HDP ve DBP üyeleri, zırhlı araçların önünde oturma eylemi yaptı.

Yaklaşık yarım saat TOMA’ların önünde oturan grup adına açıklama yapan HDP İl Eş Başkanı Sevda Çelik Özbingöl, bölgede devam operasyon ve çatışmaların son bulmasını isteyerek

ŞÖYLE DEDİ:

"Kürdistan coğrafyasında son 6 aydır tarihin en vahşi, yok etmeye ve topyekun imhaya yönelik saldırıları ile her gün yeni katliamlar yaşanmaktadır. Bu yaşanılan zulme ne yazık ki tüm dünya kamuoyunun gözleri önünde yapılmakta ve herkes kör, sağır ve dilsiz durumda izlemektedir."