Şahan Gökbakar'dan Bakan Varank'a yanıt

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yangın söndürme araçlarına ilişkin “Maalesef yeterli değil. Orman yangını ihale sürecini mi bekleyecek” diyen Şahan Gökbakar'a tepki göstermiş “Orman yangınlarıyla mücadele uzmanı Sn. Şahan Gökbakar keşke uzay ve havacılık endüstrisi alanında da biraz uzmanlaşsaymış" demişti. Gökbakar, Bakan Varank'a Instagram'dan yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ocak 2022 17:28

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yangın söndürme araçlarına ilişkin eleştirilerde bulunan Şahan Gökbakar'a tepki göstermişti. “Maalesef yeterli değil. Orman yangını ihale sürecini mi bekleyecek” diyen Gökbakar'a Bakan Varank'tan "Orman yangını, resmi üretim programı açıklanmamış, ne zaman teslim edileceği belli olmayan, daha bir tane bile seri üretimi yapılmamış uçağı mı bekleyecek?” yanıtı gelmişti

Sosyal medya hesabından bir açıklama paylaşan Şahan Gökbakar, Bakan Varank’a yanıt verdi. Gökbakar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ben komedyenim, komediyle ilgili birçok şey sorabilirsiniz, tarihe de meraklıyım tarihle ilgili de sorular sorabilirsiniz. Araştırırım, bilirim.

Orman yangınları konusunda daha önce hiçbir bilgim yoktu. Karşılaştıktan sonra fark ettim. Bunu neden söylüyorum? Çünkü ‘orman uzmanı’ demiş sayın Varank. Ben orman uzmanı değilim. Kendisi de beni çok iyi tanır.

Birkaç kez görüşmüşlüğümüz de vardır. İnsan olarak da sevdiğim bir insandır. ODTÜ mezunudur, ben de ODTÜ’de hayatımın büyük bölümünü geçirdim. Kişisel olarak da benim orman yangını uzmanı olmadığımı bilir. Öyle bir iddiam da yok. Olsun da istemiyorum.

Ben aslında buna mecbur kaldım. Bir komedyen niye orman yangınlarıyla ilgili bu kadar konuşur diye düşünse sayın Varank doğru noktaya çıkabilir."