Sağlık Çalışanlarının İş Bırakma Eylemi

Sağlık Çalışanlarının İş Bırakma Eylemi
Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doktor Kamil Furtun için bugün sağlık çalışanları iş bırakıyor.Türk Tabipler Birliği, Samsun’da Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesi üzerine bir açıklama yaparak, bugün...

Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Doktor Kamil Furtun için bugün sağlık çalışanları iş bırakıyor.

Türk Tabipler Birliği, Samsun’da Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesi üzerine bir açıklama yaparak, bugün Türkiye genelinde iş bırakacaklarını açıkladı.

Acil hizmet dışında görev yapılmayacağının bildirildiği açıklamada doktorların hastane binalarına girmeyeceği duyuruldu.  Türk Sağlık-Sen Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada da sendika üyesi sağlık çalışanlarının pazartesi günü sağlık hizmeti sunmayacakları belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi; “Son bir yılda Beyaz koda bildirilen şiddet vaka sayısı 11 bin 174. Şiddet sürekli tırmanıyor. Samsun’da da cinayete dönüştü. Sağlık çalışanlarının tamamı hayatlarından endişe ederek çalışıyor. Çalışanlar ne yazık ki şiddete karşı korumasız. Türk Sağlık-Sen olarak Samsun’da yaşanan vahşi cinayeti protesto etmek ve Sağlık çalışanlarının can güvenliğine dikkat çekmek için 1 Haziran Pazartesi günü tüm yurtta iş bırakıyoruz. o gün sağlık kurum ve kuruluşlarında hizmet üretmeyeceğiz. Alanlara çıkarak sağlık çalışanlarının yaşam hakkını, güvenli çalışma hakkını savunacağız”