Sağanak sonrası heyelan: Köy yoluna kayalar düştü, mandıraları su bastı

Türkiye'nin en çok ziyaretçi toplayan yerlerinden Ihlara Vadisi'nde sağanak sonrası heyelan meydana geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mayıs 2022 12:27

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasındaki Ihlara Vadisi'nde, sağanak nedeniyle heyelan meydana geldi. Belisırma köyü yoluna 2 kaya parçası düştü. Selime beldesinde ise 4 ev ile 2 mandırayı su bastı.

ihlara-vadisinde-heyelan-kaya-parcalari-koy-yoluna-dustu-8559-dhaphoto2.jpg

Kapadokya'nın başlangıç bölgesi olan Aksaray'daki Ihlara Vadisi'nin bulunduğu bölgede, dün gece sağanak etkili oldu. Toprak kayması meydana gelirken, vadiden Belisırma köyü yoluna 2 kaya parçası düştü. Yaralanan olmazken, yol bir süre ulaşıma kapatıldı. Selime beldesinde ise 4 ev ve 2 mandırayı su bastı.

ihlara-vadisinde-heyelan-kaya-parcalari-koy-yoluna-dustu-8559-dhaphoto8.jpg

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AFAD İl Müdürü Cezmi Türkmen ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, bölgede incelemelerde bulundu. Vali Aydoğdu, yaralanan olmadığını ve hasar tespit çalışmasının başlatıldığını belirtti.

'Esnaf olarak üzgünüz'

Belisırma köyünde restoran işleten Kerim Yasav da “Dün gece etkili olan aşırı yağışlarından dolayı gece yarısı bir gürültü duyduk. Gece olduğu için hangi tarafa düştüğünü bilemedik. Melendiz Çayı da taştı ve lokantaların suya bulunan şark köşeleri suya kapılıp gitti. Esnaf olarak üzgünüz'' dedi.

KAYNAK: DHA