Rusya, Türkiye Sınırına Balistik Füze!

Rusya'nın dün gece Suriye'nin Lazkiye kentinden fırlattığı balistik füze, Halep'in Azez ilçesinde boş araziye düştü. Rusya sabah saatlerinde de yine Türkiye sınırına yakın bir yerde çoğunlukla Türkmenlerin kaldığı Obin...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Rusya, Türkiye Sınırına Balistik Füze!

Rusya'nın dün gece Suriye'nin Lazkiye kentinden fırlattığı balistik füze, Halep'in Azez ilçesinde boş araziye düştü. Rusya sabah saatlerinde de yine Türkiye sınırına yakın bir yerde çoğunlukla Türkmenlerin kaldığı Obin Kampı'nı vurdu.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Rus savaş uçaklarının, dün gece Halep'e bağlı Azez ilçesinde insani yardım tırlarına yönelik hava saldırısında iki kişinin hayatını kaybetmesi ve 10 kişinin de yaralanmasının ardından aynı bölgeye balistik füze de atıldığı belirlendi.

Suriye'nin Lazkiye kenti açıklarındaki Rus donanmasına ait gemilerinden atıldığı öne sürülen balistik füze, hedefinden saparak açık alanda boş bir araziye düştü. Bölgenin kontrolünü elinde bulunduran Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yetkilileri söz konusu mühimmatı inceledi.

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan ÖSO Azez Bölge Sorumlusu Zekeriye Karslı, Azez ilçesine düşen füzenin Rusya'ya ait olduğunu değerlendirdiklerini ifade etti.

"TÜM DÜNYA GÖRMELİ"

Rusya'nın, Türkiye'den Halep ve çevresindeki muhalif gruplara gönderilen insani yardımları engellemek için tırları hedef aldığını belirten Karslı, şöyle konuştu:

"Dünkü saldırıda birçok tır isabet aldı. Bugün de bölgedeki incelememizde balistik füzeye rastladık. Terör örgütü DAEŞ ile mücadele kisvesi altında Suriye'ye gelen Rusya, sivil halkı ve muhalifleri hedef alıyor. Artık tüm dünyanın, Rusya'nın DAEŞ ile mücadelesinin kağıt üzerinde kaldığını görmesi gerekiyor."