'Provakosyonların Artacağı Yönünde Duyumlar Var'

'Provakosyonların Artacağı Yönünde Duyumlar Var'
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin," İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Orta Doğu'daki bu kirli savaşın bir parçası olmamalı. CHP'nin bir bireyi olarak bu duyarlılığımı paylaştım. Olmadığı için çok mutluyum. İnşallah da bundan...

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin,

" İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Orta Doğu'daki bu kirli savaşın bir parçası olmamalı. CHP'nin bir bireyi olarak bu duyarlılığımı paylaştım. Olmadığı için çok mutluyum. İnşallah da bundan sonra da olmayacaktır"

"Başbakan övünerek, '90 bin konut yapacağız' dedi. Ertesi gün bir bakan ise 'Biz burayı AVM merkezi yapacağız' şeklinde bir açıklama yaptı. Esenler'de 8,5 milyon metrekare alan, yani Ardahan, Bayburt ve Gümüşhane'nin yerleşik alanı kadar yemyeşil korunaklı askeri alan AVM merkezi olacakmış"

" İstanbul'da dün iki kişinin yaralandığını çeşitli şehirlerde bu provokasyonların artacağı yönünde duyumlar var. Bu konuda sayın başbakanın daha duyarlı olmasını bekliyorum. Siyasetçiler dillerini daha nazik bir şekilde kullanmalıdır"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından Kağıthane'deki İl Başkanlığı binasında düzenlenen 'İklim Değişikliği İçin Ben de Varım' manifestosunun imza törenine katıldı. Manifestoyu imzalayan Gürsel Tekin çıkışta gündeme ilişkin açıklamalar yaptı, basın mensuplarını sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye askeri operasyon yapacağı iddialarının hatırlatılarak görüşünün sorulmasıyla Tekin, "Ben ne söylediğini bilen bir siyasetçiyim. Reyhanlı'da 53 vatandaşımızın nasıl katledildiğinin hesabı halen ortada, düşen uçağımızda iki pilotumuzun şehit olması ortada. Dosyaya gizlilik kararı konuldu. Neden koydunuz? Süleymanşah Türbesi'ndeki maskaralık olmasın diye defalarca uyardık. Maalesef o maskaralıklar oldu. Türkiye Cumhuriyeti Orta Doğu'daki bu kirli savaşın bir parçası olmamalı, olmamalı. CHP'nin bir bireyi olarak bu duyarlılığımı paylaştım. Olmadığı için çok mutluyum. İnşallah da bundan sonra olmayacaktır" şeklinde yanıt verdi.

BAŞBAKANIN ESENLER'DE AÇIKLADIĞI PROJEYİ ELEŞTİRDİ

Gürsel Tekin, geçtiğimiz hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Esenler'de 90 bin yeni konut inşa edileceğini açıkladığı projeyi eleştirdi. İstanbul'un imar çetesi ve beton lobisine teslim edildiğini öne süren Tekin;

"Sayın Topbaş'ın 100 bin'lik planının tamamı darmadağın edildi. Kala kala bir mezarlık alanları bir de askeri alanlar. Askeri alanlardan bir tanesini geçen gün Esenler Belediyesi'ne devrettiler. Burayı büyük bir park yapacaklar diye düşünüyordum. Ancak başbakan övünerek, '90 bin konut yapacağız' dedi. Ertesi gün bir bakan ise 'Biz burayı AVM merkezi yapacağız' şeklinde bir açıklama yaptı. Esenler'de 8,5 milyon metrekare alan yani Ardahan, Bayburt ve Gümüşhane'nin yerleşik alanı kadar yemyeşil korunaklı askeri alan AVM merkezi olacakmış. Sayın Topbaş'ın 100 bin'lik planında burası yeşil alan, spor alanları, sağlık alanları görünüyor. Allah aşkına bir karar verin, başbakan mı doğru konuşuyor bakan mı? Belediye başkanının projesi mi doğru? Siz hangi hakla burayı plan yapma yetkisi yokken ilçe belediyesine veriyorsunuz? Büyükşehir Belediye Başkanı bir plan yapıyor. Başbakan ise kendi belediye başkanını by-pass ediyor. Bakan da başbakanı by-pass ediyor. İstanbul adeta bir talancılar elinde kalmış. İstanbullulara rica ediyorum ne olur yeşilinize, akciğerinize sahip çıkın" diye konuştu

"PROVAKOSYONLARIN ARTACAĞI YÖNÜNDE DUYUMLAR VAR"

Öte yandan seçim çalışmaları kapsamında siyasi partilerin stantları ve seçim koordinasyon merkezlerine yönelik çok ciddi saldırılar olduğunu belirten Tekin, "İstanbul'da dün iki kişinin yaralandığını çeşitli şehirlerde bu provokasyonların artacağı yönünde duyumlar var. Bu konuda sayın başbakanın daha duyarlı olmasını bekliyorum. Siyasetçiler dillerini daha nazik bir şekilde kullanmalıdır" ifadelerini kullandı.