Pompalı tüfekli çatışmada 10 gözaltı

Pompalı tüfekli çatışmada 10 gözaltı
Maltepe'de barda kavga çıkarıldığı için dışarı atılan bir grup, pompalı tüfekle aynı barı bastı. İçerde bulunanlarında pompalı tüfekle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada bir kişi öldü, bir kişide yaralandı....

Maltepe'de barda kavga çıkarıldığı için dışarı atılan bir grup, pompalı tüfekle aynı barı bastı. İçerde bulunanlarında pompalı tüfekle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada bir kişi öldü, bir kişide yaralandı. Polis olayla ilgili 10 kişiyi gözaltına aldı.

Maltepe, Cevizli mahallesinde 18 Nisan 2015 tarihinde bir barda sabaha karşı meydana gelen olay sırasında ellerindeki pompalı tüfekle içeri dalan bir grup ile işyeri sahibi ve adamları arasında kavga çıktı. Bar çalışanlarının da pompalı tüfekle karşılık vermesi üzerine iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada Adil Yıldız (30) vurularak hayatını kaybederken Mehmet S.(26) yaralandı.

Asayiş Şube müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis olayın öncesinde bar da bulunanlar arasında kavga çıktığını, işyeri sahibi ve çalışanların bu kişilerden bazılarını darp ederek dışarı attığını tespit etti. Bu olaydan yaklaşık bir saat sonra olay yerine gelen dışarı atılan grubun bara karşı rastgele ateş açtıkları tespit edildi.

Polis olaya karışan Pompalı tüfekleri kullanan Mehmet S.(26) ile Sabri A.(33)'ünde bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Olayda silah kullanan yaralı Mehmet S. ile Sabri A. tutuklanırken diğer şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.