Polis, Bu 6 Kişiyi Arıyor

ADANA’da Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Adana Şubesi’ne, cem töreni sonrası ellerinde Kuran-ı Kerim ile giderek, "Cem töreninin İslamiyet’te yeri yok" diye bağıran 6 şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor.Merkez...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Polis, Bu 6 Kişiyi Arıyor

ADANA’da Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Adana Şubesi’ne, cem töreni sonrası ellerinde Kuran-ı Kerim ile giderek, "Cem töreninin İslamiyet’te yeri yok" diye bağıran 6 şüphelinin yakalanmasına çalışılıyor.

Merkez Seyhan İlçesi Tepebağ Mahallesi’ndeki Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Şubesi’nde 28 Ocak akşamı Aleviler cem töreni düzenledi.

Tören bitip katılanlar ayrıldıktan sonra, ellerine Kuran-ı Kerim alan 6 kişi binaya geldi. İkisi sakallı bu kişiler, içerde kalanlara Kuran-ı Kerim’i göstererek, "Cem töreninin İslamiyet’te yeri yok. İslamiyet bu değil. Kuran’da böyle bir ibadet şekli yok" dedi.

6 gösterici daha sonra koşarak binadan ayrıldı. Bunun üzerine 155 Polis İmdat hattını arayan Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Şube Başkanı Murtaza Moroğlu, şikayette bulundu. Bunun üzerine derneğin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen Adana İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin eşkalini belirledi. Polis, 6 şüpheliyi yakalamak için soruşturmayı sürdürüyor.