PKK'ya Kandil'de Büyük Darbe!

TÜRK Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’nın Kandil’deki hedeflerine yoğun bir hava harekâtı düzenledi.Çarşamba günü düzenlenen hava harekâtına çok sayıda ‘Terminatör’ olarak bilinen F-4E 2020 ile ‘Savaşan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
PKK'ya Kandil'de Büyük Darbe!

TÜRK Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’nın Kandil’deki hedeflerine yoğun bir hava harekâtı düzenledi.

Çarşamba günü düzenlenen hava harekâtına çok sayıda ‘Terminatör’ olarak bilinen F-4E 2020 ile ‘Savaşan Şahin’ F-16 katıldı. Harekâta, bir havadan erken uyarı ve kontrol uçağı (AWACS), bir tanker uçağı ve insansız hava araçları da (İHA) eşlik etti.

100’E YAKIN HEDEF

Diyarbakır, Malatya, Bandırma, Ankara - Akıncı ve Merzifon’daki üslerden havalanan yaklaşık 40 uçak, yakıt ikmali için üslere dönüş yapmadan tanker uçağından havada yakıt alarak uzun süre Kandil’i vurdu. Terör örgütü PKK’nın Kandil’de bulunan 100’e yakın hedefini imhada lazer güdümlü bombalar ile sığınak delici bombalar (NEB) kullanıldı.

TAM İSABET

Operasyonda PKK’ya ait silah, mühimmat ve akaryakıt deposu ile teröristlerin barındıkları mağaralar tam isabetle vuruldu. Askeri kaynaklar, harekâtın uzun süreden beri Kandil’e yapılan en kapsamlı hava operasyonu olduğunu söyledi. Kaynaklar, önceki gün de Hakkâri’de PKK hedeflerine hava operasyonu yapıldığını ve 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirttiler.

Hürriyet