PKK’dan şok iddia: “Birçok KDP’li AKP listesinden aday gösterildi”

PKK’dan şok iddia: “Birçok KDP’li AKP listesinden aday gösterildi”
PKK'nın Kandil'de bulunan elebaşılarından Duran Kalkan, AKP ile KDP'nin seçimler için ittifak yaptığını iddia etti.PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Duran Kalkan, AKP ile Barzani’nin partisi KDP arasında seçim ittifakı yapıldığını...

PKK'nın Kandil'de bulunan elebaşılarından Duran Kalkan, AKP ile KDP'nin seçimler için ittifak yaptığını iddia etti.

PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Duran Kalkan, AKP ile Barzani’nin partisi KDP arasında seçim ittifakı yapıldığını iddia ederek “Birçok KDP’li AKP listesinden aday gösterildi” dedi.

PKK’nın Kandil’deki elebaşlarından Duran Kalkan, soruları yanıtladı. Irak’ın kuzeyindeki Barzani’nin partisi KDP ile AKP’nin 7 Haziran seçimleri için ittifak yaptığı öne süren Duran Kalkan, “Birçok KDP’li AKP listesinden aday gösterildi” ifadelerini kullandı. AKP ile KDP arasındaki seçim ittifakının saklandığını söyleyen Kalkan, “AKP’nin gerginlik siyasetiyle KDP’nin gerginlik siyaseti örtüşüyor. Aynı zamanlı gelişti ve hepsi de Türkiye’de AKP’yi yeniden kazandırmayı amaçlıyor. Bu temelde ortaya çıktı ve bunu da Tayyip Erdoğan başlattı. Herkes bu gerçeği görsün, bilsin. Böyle de siyasi mücadele olmaz. Dersin ki, ittifak doğrudur. Mesela AKP’nin Kürt sorununu çözdüğünü, Türkiye’yi kurtardığını ifade etsin, savunsunlar. Niye öyle yapmayıp da el altından desteklerken bunun açığa çıkmasından korkarak, onu benim üzerimden maskelemeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.