Pençe-Kilit operasyonunda bir şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal'ın şehit olduğunu, bir personelin ise yaralandığını bildirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Mayıs 2022 00:03
Pençe-Kilit operasyonunda bir şehit

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal'ın şehit olduğunu, bir personelin yaralandığını bildirdi.

MSB'den yapılan açıklama şöyle:

"Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 28 Mayıs 2022 tarihinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Hasan Çatal şehit olmuş, bir personelimiz de yaralanmıştır. Yaralı personelimiz derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz"

Şehit ateşi Konya'ya düştü

Teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Çatal'ın acı haberi, memleketi Konya’daki ailesine ulaştı.

adsiz-tasarim-2022-05-28t235934-916.png

Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı'ndan Irak’ın kuzeyinde başlatılan operasyonda görevlendirilen Uzman Çavuş Hasan Çatal'ın şehadet haberi, memleketi Konya’nın Ilgın ilçesinde oturan Zeynep ve Zekeriye Çatal çifti ile eşi Zeynep Çatal'a verildi. Acı haberle birlikte şehit evine Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi.

Şehit Çatal'ın bir erkek ve bir kız çocuğu olduğu öğrenildi.