Patronunu Av Tüfeğiyle Öldüren Çoban Tutuklandı!

Bursa’da geçen yıl ağustos ayında sahte para meselesi yüzünden patronunun oğlu Eray Bayramca’yı av tüfeğiyle öldüren çoban Birkan Ö. hakim karşısına çıktı.Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek, adam...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Patronunu Av Tüfeğiyle Öldüren Çoban Tutuklandı!

Bursa’da geçen yıl ağustos ayında sahte para meselesi yüzünden patronunun oğlu Eray Bayramca’yı av tüfeğiyle öldüren çoban Birkan Ö. hakim karşısına çıktı.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten adam öldürmek, adam öldürmeye teşebbüs' suçundan yargılanan Birkan Ö. (37), “Boğuşma sırasında Emirle Kasap ile karşı karşıya geldik. Silah bir anda patladı. Eray’ın vurulduğunu gördüm” dedi.

Sigortalarının düzgün yatmadığını belirten Birkan Ö, ”Maaşımı zamanında alamıyordum. İşten ayrılmaya karar verdim. Yanlarında 4 yıl çalıştım. Bir ara ayrıldım daha sonra tekrar işe başladım. Fatih Bayramca beni aradı. Çiftliğe gelmemi, elinde sahte para olduğunu söyledi. Arabamla çiftliğe doğru gittim. Çoban olduğum için av tüfeğimi arabamda taşıyordum. Çiftliğe geldiğimde üzerime yürüdüler. Korktum ve arabanın bagajındaki tüfeği aldım. Önce korkutmak için havaya ateş ettim. Sonra beni darp ettiler. Boğuşma sırasında Emir ile karşı karşıya geldik. Silah bir anda patladı. Eray’ın vurulduğunu gördüm. Daha sonra yere düştüm, bana vurmaya başladılar. Ellerimi ayaklarımı bağladılar. Polisler beni kurtardı” dedi.

Olayda oğlunu kaybeden Fatih Bayramca, “Kendisi kurbanlık satışı yaptığımız yerde çalışıyordu. Bir ara işten ayrılıp Balıkesir’e gitti. İş kurup yüklü miktarda borçlanmış. Biz de kendisini işe geri aldık. Alacaklıları olduğu için sigorta yapmamızı istemedi. Biz de sadece tarım sigortası yaptık. Bizden 4 bin 600 lira para isteyerek işten ayrılacağını söyledi. Ben de parayı kendisine vereceğimi söyledim. Emir Kasap beni arayarak 350 lira sahte paranın olduğu söyledi. Ayrıca kaldığı evde temizlik yapılırken halının altında sahte paralar ortaya çıktı. Olay günü bir cenazedeydim. Oğlum da yanımdaydı. Oğlum bana çiftliğe gideceğini söyledi. Cenazedeyken Birkan beni aradı. Cenazede olduğum için açamadım. Daha sonra kendisini aradım. Tehditvari bir şekilde konuştu benimle. Telefonda bana çabuk çiftliğe gel. Senin oğlunu öldüreyim de gör dedi. Kendisinden şikayetçiyim” diye konuştu.

Olaydan bir gün önce Birkan’ın işten ayrıldığını belirten çiftliğin diğer ortağı Emir Kasap, “Birkan işten ayrılmadan önce bana 450 liraya bir kuzu sattığını, verilen paranın 350 lirasının sahte olduğunu söyledi. Ben işlerimiz yoğun olduğu için üzerinde durmadım. İşten ayrıldıktan sonra çiftlik de Birkan’ın kaldığı evde temizlik yapıldı. Halının altında sahte paralar olduğunu gördük. Paraları polise vereceğimizi söyledik. Fatih de paraları polise verirsek oğlumu öldüreceğini söyledi” diye konuştu.

Mahkeme heyeti eksik evrakların tamamlanması ve şahitlerin dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.