PANZERE ATILAN MOLOTOF AMBULANSI YAKTI

PANZERE ATILAN MOLOTOF AMBULANSI YAKTI
HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde dün akşam saatlerinde çıkan olaylar sırasında PKK sempatizanı göstericiler tarafından polis panzerine atılan bir molotof kokteyli, hasta almaya giden bir ambulansa isabet etti. Camı kırarak içeri...

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde dün akşam saatlerinde çıkan olaylar sırasında PKK sempatizanı göstericiler tarafından polis panzerine atılan bir molotof kokteyli, hasta almaya giden bir ambulansa isabet etti. Camı kırarak içeri düşen molotof kokteyl, ambulansta büyük maddi zarar neden oldu. Yüksekova'nın Orman Mahallesi'nde, Şemdinli yolu üzerinde dün saat 22.00 sıralarında bir grup gösterici, yolu barikat kurarak trafiğe kapattı. Göstericilerin ateş yakıp slogan atmaları üzerine bölgeye çok sayada polis ekibi sevk edildi. Zırhlı araçlarla yola kurulan barikatlar temizlenirken, göstericiler gözyaşartıcı bomba ve tazyikli su kulanılarak dağıtılmaya çalışıldı.

Mahalle aralarına giren göstericiler de polislere taş ve molotof atarak karşılık verdi. Gece geç saatlere kadar süren olaylar sırasında, gazdan etkilendiği belirtilen bir kişiyi almaya giden ambulans ise olayların arasında kaldı. Orman Mahallesi'nde sokaklardan geçerken, göstericilerin polis panzerine attığı molotof, ambulansa isabet etti. Ambulansın arka camını kırarak içeri düşen molotofun alev alması üzerine araçta büyük maddi hasar meydana geldi. Ambulanstaki yangın ise 1'i hemşire 3 kişi tarafından söndürüldü. Ancak hasta taşınan bölümünde büyük maddi hasar meydana geldi. Orman Mahallesi'ndeki olaylar gece geç saatlere kadar sürerken, ambulans ise kent merkezinde bulunan 112 servisine getirildi.