Özlem Zengin'den Yeni Şafak'a tepki: Kullanmadığım kelimeleri benim ağzımdan yazamazsınız

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, Yeni Şafak gazetesine kendisi hakkında yaptığı habere ilişkin tepki gösterdi. Zengin, “Benim kelimelerimi haberinizin manşeti yapacaksanız sadece ve sadece benim kullandığım haliyle yazmak esastır. Kullanmadığım kelimeleri telaffuz etmişim gibi benim ağzımdan yazamazsınız” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2022 12:15
Özlem Zengin'den Yeni Şafak'a tepki: Kullanmadığım kelimeleri benim ağzımdan yazamazsınız

Yeni Şafak gazetesi, “Özlem Zengin: Mehmet Boynukalın'ın istifasıyla Ayasofya özgürleşti” başlıklı haber yayımladı. Haberde, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, TVNET'te yayınlanan Sert Sorular programında, Ayasofya Eski Baş İmamı Mehmet Boynukalın ile yaşadığı tartışmaya değindi. Boynukalın'ın tartışma sonrası istifa etmesinde herhangi bir rolü olmadığını söyleyen Zengin, ‘Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil’ ifadelerini kullandı.” denildi.

Sosyal medya hesabından habere ilişkin bir paylaşım yapan Zengin, Yeni Şafak'a tepki gösterdi. Zengin, "Benim kelimelerimi haberinizin manşeti yapacaksanız sadece ve sadece benim kullandığım haliyle yazmak esastır. Kullanmadığım kelimeleri telaffuz etmişim gibi benim ağzımdan yazamazsınız." dedi.