Orman Yangınını Seyreden Çifti Ezen Sürücü, Hakim Karşısında

Bursa'nın Mudanya ilçesinde geçen yıl ağustos ayında çıkan orman yangınını seyreden Deniz-Seyit Çekirge çiftinin ölümüne sebep olan Ercan M. hakim karşısına çıktı.Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde “taksirle birden fazla...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Orman Yangınını Seyreden Çifti Ezen Sürücü, Hakim Karşısında

Bursa'nın Mudanya ilçesinde geçen yıl ağustos ayında çıkan orman yangınını seyreden Deniz-Seyit Çekirge çiftinin ölümüne sebep olan Ercan M. hakim karşısına çıktı.

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde “taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek ve yaralamak” suçlarından 3 ila 15 yıl arasında hapis cezası talebiyle yargılanan tekstilci Ercan M, “Dört arabayla Mudanya’ya yemek yemeğe gittik. Alkol almadım. Gece 01.00 sularında herkes arabasına binerek Bursa’ya doğru hareket etti. Kullandığım 1998 model BMW hantal bir arabaydı. Hızım 90-100 civarındaydı. Bursa'ya doğru seyir halindeyken, 3. şeritteki arabalar aniden durdu. Yangından dolayı duman vardı. Önümdeki araç da durunca fren yaptım. Arabam kontrolden çıktı. Neye çarptığımı hatırlamıyorum. Kaza sırasında devrilen arabamdan çıktım. Oradaki insanlar üzerime gelince olay yerinden uzaklaştım. Çok üzgünüm. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Pişmanım” dedi.

Kazada Çekirge çiftinin önündeki araçta bulunan ve yaralanan Sinan Adalı ise “Damadımın arabasıyla Mudanya’dan dönüyorduk. Arabalar sağ tarafa park etmişti. Biz de durduk. Orman yangını vardı. Arabada eşim, kızım ve torunum da vardı. Yanımızdan süratli bir şekilde beyaz araba geçti. Birkaç saniye sonra çarpma sesi duydum. Kızım çarpmanın etkiyle yaralandı. Bizler de hafif şekilde yaralandık. Araç 50 metre ileride ters döndü. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

Diğer yaralılar da sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Ölenlerin yakınları, kazada 5 yaşındaki Ceren'in otomobilin içinde bulunmasından dolayı ölümden kurtulduğunu söyleyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.