'Öldüren Selfie'de Korkunç Şüphe!..

Sevgilisi İnan Y.’ye ait tabancanın arkadaşı Nimet B. tarafından selfie çekerken ateşlenmesi sonucu ölen Yasemin İşenç cinayetinin seyri bir mektupla değişti.İstanbul Şirinevler'de 1 Kasım 2015’te İnan Y., iş çıkışı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
'Öldüren Selfie'de Korkunç Şüphe!..

Sevgilisi İnan Y.’ye ait tabancanın arkadaşı Nimet B. tarafından selfie çekerken ateşlenmesi sonucu ölen Yasemin İşenç cinayetinin seyri bir mektupla değişti.

İstanbul Şirinevler'de 1 Kasım 2015’te İnan Y., iş çıkışı sevgilisi Yasemin İşenç ve kız arkadaşı Nimet B. ile Küçükçekmece'de Yasemin K.’nin evine gitti. İki genç kız İnan Y.’nin ruhsatsız tabancasıyla oynamaya başladı. İddiaya göre, Nimet B. silahı alıp Yasemin'den selfie çekmesini istedi. O sırada ateş alan tabancadan çıkan kurşunla ağır yaralanan İşenç, hastanede hayatını kaybetti.

Mektupla her şey değişti

Nimet B. tutuklanırken İnan Y. ise serbest kaldı. Fransa’da yaşayan baba Ali Şentürk hukuk mücadelesi başlattı. Hazırlanan iddianamede ilk etapta olayı “dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme sebebiyet vermek” olarak niteleyen savcılık, cezaevinde bulunan Nimet B.'nin gönderdiği bir mektupla davanın seyrini değiştirdi.

İnan tutuklansın

Cezaevinde bulunan Nimet B.’nin mahkemede gönderdiği dilekçesinde İnan Y.’nin ‘Tüh be ben nasıl şarjörü içinde unuttum. Silahla oynamıştım’ dediğini belirterek “Ben bu beyan ile emniyet ve savcılıktaki ifademde üzüntüden ve şokta olduğumdan anlatamadım. Ayrıca İnan tarafından bu şekilde beyanda bulunmam telkin edilmişti” dedi. Ailenin avukatı İnan’ın da tutuklu yargılanmasını talep ederek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.